Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

Przegrana z Medykiem nie psuje nastroju "Górniczkom"

15 czerwca, o godzinie 15:00 odbył się ostatni mecz "zielono-czarnych" w tym sezonie Ekstraligi. Naprzeciw naszych zawodniczek stanęły, na swoim własnym boisku, piłkarki Medyka Konin. Niestety mecz ten zakończył się wynikiem 5:2. "Górniczki" nie dały rady zwyciężczyniom Ekstraligi.

Na szczęście, mimo niekorzystnego rezultatu, drugie miejsce w tabeli mieliśmy zagwarantowane już w poprzedniej kolejce.

Tak więc teraz można śmiało powiedzieć, że kobieca drużyna GKS "Górnik" Łęczna w sezonie 2015/2016 została wicemistrzem Ekstraligi.
Gratulacje!

więcej »

"Górniczki" pewne wicemistrzostwa Ekstraligi

W niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 12:00, na łęczyńskim stadionie odbyło się ekstraligowe spotkanie GKS "Górnik" Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych.

więcej »

Górniczki pokonane - Górnik Łęczna - AZS Wrocław 1:2 (1:1)

Po przegranej w finale Pucharu Polski z utytułowanym Medykiem Konin najbliższy mecz ligowy na własnym boisku wydawał się dobrą okazją na odreagowanie i zwycięstwo. 25 kolejka ekstraligi zagościła w Łęcznej wraz z AZS-em Wrocław. Pierwsze minuty meczu były bardzo obiecujące. Składne szybkie akcje i dogodne sytuacje na polu karnym rywalek uwieńczone zostały golem autorstwa Eweliny Kamczyk już w 5 minucie.
Ewelina Kamczyk strzela na 1:0

więcej »

Medyk po raz kolejny zdobywa Puchar Polski

O godzinie 17:00, 26 maja, na stadionie we Włocławku odbył się finał Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej. Naprzeciw siebie stanęły, tak samo jak rok temu, GKS "Górnik" Łęczna i Medyk Konin. Wtedy zawodniczki z Konina wygrały 5:0. Jak było tym razem?
Źródło: Polsat Sport HD

więcej »

Zagłębie Lubin - GKS "Górnik" Łęczna 1:5

21 maja o godzinie 11:00 piłkarki z Łęcznej rozegrały kolejny, tym razem wyjazdowy mecz, fazy mistrzowskiej Ekstraligi. Ich przeciwniczkami były zawodniczki Zagłębia Lubin. "Zielono - czarne" nie dały szans rywalkom i zwyciężyły 1:5.

Pierwszą bramkę, już w 9', strzeliła Agata Guściora. W 41' było już 0:2 po golu Patricji Hmirovej, jednak minutę później Emilia Bezdziecka zdobywa kontaktową bramkę dla Lubina. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:2.

W drugiej połowie nasza drużyna nie dała przeciwniczkom możliwości wyrównania. "Górniczki" strzeliły jeszcze trzy bramki. Dżesika Jaszek (60'), Ewelina Kamczyk (80') i Patricia Hmirova (87') umieściły piłkę w siatce piłkarek Zagłębia.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - TS Mitech Żywiec 4:0

14 maja na łęczyńskim stadionie, odbył się pierwszy mecz fazy mistrzowskiej Ekstraligi, w którym "Górnik" podejmował u siebie zespół TS Mitech Żywiec.

więcej »

Turniej Młodziczek o mistrzostwo województwa

15 maja o godzinie 10:00 na stadionie w Łęcznej rozpocznie się turniej młodziczek o mistrzostwo województwa lubelskiego. Będziemy w nim oglądać osiem drużyn: GKS "Górnik" Łęczna, UKS Widok SP 51 Lublin, UKS Piątka plus Biała Podlaska, UKS Piątka plus II Biała Podlaska, Akademia Piłkarska AZS Biała Podlaska, KKS Kinga Krasnystaw, RWK Sparta Biłgoraj oraz UKS Niedźwiadek Chełm.

W składzie "Górnika" znajdą się: Agnieszka Siedlecka, Gabrysia Bielińska, Zuzanna Kasperek, Julia Bodzak, Julia Nowak, Nikola Cieniuch, Julia Osowska, Klaudia Nowomiejska, Weronika Kiepiura, Wiktoria Ciężka.

Zapraszamy do kibicowania!

więcej »

GOSiRKi Piaseczno - GKS "Górnik" Łęczna (1:3)

W 22. kolejce Ekstraligi, ostatniej rozgrywanej klasycznym systemem, "Zielono-czarne" wygrały na wyjeździe z zespołem z Piaseczna. "Górnicziki" otworzyły wynik w... 2'. Anna Sznyrowska lobem pokonała bramkarkę rywalek. Następna bramka padła łupem naszych zawodniczek już w 10' za sprawą Alicji Dyguś. Tak skończyła się pierwsza połowa.

Od początku drugiej części spotkania GOSiRKi zaczęły grać bardziej zdecydowanie, co doprowadziło do gola kontaktowego w 65'. To jeszcze bardziej zmotywowało piłkarki z Piaseczna. Do końca meczu "Górniczki" dobrze grały w obronie, a w doliczonym czasie Agata Guściora podwyższyła wynik na 1:3.

14 maja rozpoczną się mecze w grupie mistrzowskiej. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie!

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - Czarni Sosnowiec (5:1)

Mecz 21. kolejki Ekstraligi odbył się na łęczyńskim stadionie. "Górniczki" przyjmowały na nim drużynę Czarni Sosnowiec.

Już od początku meczu "zielono-czarne" dominowały na boisku. W 11' wynik otworzyła Anna Sznyrowska. Już 17 minut później do bramki trafiła Ewelina Kamczyk. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu w 69' oraz 80' kolejne dwie bramki dla naszej drużyny strzeliła Ewelina Kamczyk. W 88' zawodniczki z Sosnowca zdobyły honorową bramkę z rzutu karnego. Wynik spotkania ustaliła Dżesika Jaszek w 90'.

więcej »

Kolejna szansa na Puchar Polski dla Górniczek

Niejako w cieniu ligowych spotkań Górniczki z wielkim apetytem na zwycięstwo pokonały do tej pory wszystkie drużyny na ich pucharowej drodze. Ostatnie półfinałowe spotkanie 19.04.2016 o 11:00 z Zagłębiem Lubin wygrały 6:1 dzięki celnym strzałom autorstwa: Patrycji Hmirowej (12', 80', 90'), Eweliny Kamczyk (26'), Dżesiki Jaszek (54'), Anny Sznyrowskiej (73').

Do zdobycia pucharu brakuje tylko jednego zwycięstwa. Piłkarki trenera Piotra Mazurkiewicza zmierzą się z Medykiem Konin. Mecz finałowy odbędzie się na stadionie OSiR we Włocławku 26 maja o godzinie 17:00. Ostatnie spotkanie z tą drużyną na naszym stadionie w ramach 19 kolejki ligowej, mimo iż przegrane, pokazało, że zwycięstwo jest możliwe i jest w zasięgu... piłkarskich butów piłkarek z Łęcznej.

więcej »

Wyjazdowa 20 kolejka nie przyniosła Górniczkom punktów

Wyjazdowe spotkanie w ramach 20 kolejki ekstraligi zakończyło się porażką. Mecz 23 kwietnia we Wrocławiu z AZS-em oddalił GKS Górnik od lidera, z którym w poprzedniej kolejce jako gospodarz również przegrał. Szybka strata gola, bo już w 3 minucie, nie nastroiła pozytywnie podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. Choć już po 3 minutach o straty gola Ewelina Kamczyk wyrównała, to gra nie przebiegała po myśli Łęcznianek. W 28 minucie ponownie na prowadzenie wyszły Wrocławianki. Do końca meczu nie udało się Górniczkom zmienić wyniku.

więcej »

Porażka w meczu na szczycie Ekstraligi

W sobotę 16 kwietnia na stadionie w Łęcznej zostało rozegrane ekstraligowe spotkanie GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin. Oto jak przebiegało...
Od samego początku obie drużyny grały uważnie i prezentowały futbol na wysokim poziomie. Budowały składne, często zakończone strzałami, akcje.

więcej »

UEFA Development - reprezentacje kobiet U-16 w Łęcznej

W rozgrywkach turnieju UEFA Development udział wezmą reprezentacje młodzieżowe U-16 z Polski, Białorusi, Norwegii i Szwajcarii. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Łęcznej, Świdniku i Krasnymstawie.

Wydarzenie objął swoim Patronatem Honorowym Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Na stadionie GKS Górnik Łęczna zostaną rozegrane dwa mecze. W poniedziałek 11 kwietnia o godzinie 17:00 Białoruś zagra z Norwegią, a w środę 13 kwietnia o godzinie 10:00 Polska zagra z Białorusią. Wstęp na mecze jest wolny. Dla kibiców otwarte będą sektory A1 i A2.

więcej »

Kolejne ekstraligowe zwycięstwo!

29 marca, podczas wyjazdowego spotkania w ramach 18. kolejki Ekstraligi "Górniczki" zmierzyły się z drużyną AZS PWSZ Wałbrzych.

W 20' pierwszej połowy Daria Antończyk strzeliła bramkę dającą prowadzenie ekipie z Wałbrzycha. Mimo ogromnego zaangażowania nasze zawodniczki nie mogły pokonać defensywy rywalek i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - Sztorm Gdańsk 3:1 (1:0)

24 marca na własnym stadionie "Górniczki" rywalizowały ze Sztormem Gdańsk w 17. kolejce Ekstraligi. Po ciekawym meczu wygrały 3:1.

Już na początku pierwszej połowy Patricia Hmirova zdobyła bramkę na 1:0 (9'). Nie oznaczało to jednak dużej przewagi naszych zawodniczek. Do końca pierwszej połowy gra była równa, a wynik się utrzymał.

W drugiej połowie, w 66', gola po rzucie rożnym strzeliła Agata Guściora. W 75' bramkę kontaktową dla Sztormu zdobyła Martyna Zańko, jednak "Zielono-czarne" postarały się, by nie stracić ich więcej, a w 81' Ewelina Kamczyk ustaliła wynik na 3:1.

więcej »

Zwycięstwo w Białej Podlaskiej

19 marca w wyjazdowym ekstraligowym spotkaniu "Górniczki" pokonały drużynę AZS PSW Biała Podlaska 0-2. Od początku nasze zawodniczki atakowały, jednak nie mogły przedrzeć się przez defensywę rywalek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W 58' Kasandra Parczewska ujrzała drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tej pory "Zielono-czarne" musiały radzić sobie w dziesiątkę. Z tym jednak nie było problemu. W 75' bramkę zdobyła Natasza Górnicka, a trzy minuty później zwycięstwo przypieczętowała Patricia Hmirova.

więcej »

"Górniczki" w półfinale Pucharu Polski

16 marca w Łęcznej miał się odbyć ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski kobiet. Nie mogliśmy go jednak obejrzeć gdyż drużyna Olimpii Szczecin zrezygnowała z gry, a "Górniczki", (co zostanie oficjalnie potwierdzone), dostaną się tym samym do półfinału turnieju, w którym zagrają 20 kwietnia z Zagłębiem Lubin.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - TS MITECH Żywiec 2:3 (0:1)

13.03.2016 na naszym stadionie odbył się pierwszy mecz "Górniczek" w wiosennej rundzie Ekstraligi z TS MITECHem Żywiec. Niestety nie przyniósł on punktów naszej drużynie, która przegrała 2:3.

Zabrakło czasu

więcej »

Cyprus Women's Cup

10 marca odbył się finał turnieju Cyprus Cup między reprezentacją Polski, a Austriaczkami. Biało-Czerwone po wyrównanym spotkaniu przegrały 2-1. Grały w nim dwie zawodniczki "Górnika": Agata Guściora i Ewelina Kamczyk. To właśnie Ewelina zdobyła bramkę dla Polek w 23'. Obie zielono-czarne zaprezentowały się także w poprzednich meczach, w wygranej grupie (z Czechami 1:0, z Walią 1:1, z Finlandią 1:0).

więcej »

Awans do 1/4 Pucharu Polski kobiet - aktualizacja

27 lutego na stadionie Widoku Lublin odbył się mecz 1/8 Pucharu Polski kobiet. Nasze zawodniczki nie dały szans gospodarzowi i po jednostronnym widowisku wygrały 0:13. Strzelczyniami bramek były: Anna Sznyrowska 4', 13', 16', 45', 63', 75', Patricia Hmirova 68', 73', Dżesika Jaszek 22', 78', Paulina Kawalec 12', Ewelina Kamczyk 41', Natasza Górnicka 45'. W ten sposób "Górniczki" awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zagrają z Olimpią Szczecin.

1/4 finału PP: Łęczna, Stadion GKS, ŚRODA, 16.03.2016, godzina 11:00.