Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

GOSiRKi Piaseczno - GKS "Górnik" Łęczna (1:3)

W 22. kolejce Ekstraligi, ostatniej rozgrywanej klasycznym systemem, "Zielono-czarne" wygrały na wyjeździe z zespołem z Piaseczna. "Górnicziki" otworzyły wynik w... 2'. Anna Sznyrowska lobem pokonała bramkarkę rywalek. Następna bramka padła łupem naszych zawodniczek już w 10' za sprawą Alicji Dyguś. Tak skończyła się pierwsza połowa.

Od początku drugiej części spotkania GOSiRKi zaczęły grać bardziej zdecydowanie, co doprowadziło do gola kontaktowego w 65'. To jeszcze bardziej zmotywowało piłkarki z Piaseczna. Do końca meczu "Górniczki" dobrze grały w obronie, a w doliczonym czasie Agata Guściora podwyższyła wynik na 1:3.

14 maja rozpoczną się mecze w grupie mistrzowskiej. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie!

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - Czarni Sosnowiec (5:1)

Mecz 21. kolejki Ekstraligi odbył się na łęczyńskim stadionie. "Górniczki" przyjmowały na nim drużynę Czarni Sosnowiec.

Już od początku meczu "zielono-czarne" dominowały na boisku. W 11' wynik otworzyła Anna Sznyrowska. Już 17 minut później do bramki trafiła Ewelina Kamczyk. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu w 69' oraz 80' kolejne dwie bramki dla naszej drużyny strzeliła Ewelina Kamczyk. W 88' zawodniczki z Sosnowca zdobyły honorową bramkę z rzutu karnego. Wynik spotkania ustaliła Dżesika Jaszek w 90'.

więcej »

Kolejna szansa na Puchar Polski dla Górniczek

Niejako w cieniu ligowych spotkań Górniczki z wielkim apetytem na zwycięstwo pokonały do tej pory wszystkie drużyny na ich pucharowej drodze. Ostatnie półfinałowe spotkanie 19.04.2016 o 11:00 z Zagłębiem Lubin wygrały 6:1 dzięki celnym strzałom autorstwa: Patrycji Hmirowej (12', 80', 90'), Eweliny Kamczyk (26'), Dżesiki Jaszek (54'), Anny Sznyrowskiej (73').

Do zdobycia pucharu brakuje tylko jednego zwycięstwa. Piłkarki trenera Piotra Mazurkiewicza zmierzą się z Medykiem Konin. Mecz finałowy odbędzie się na stadionie OSiR we Włocławku 26 maja o godzinie 17:00. Ostatnie spotkanie z tą drużyną na naszym stadionie w ramach 19 kolejki ligowej, mimo iż przegrane, pokazało, że zwycięstwo jest możliwe i jest w zasięgu... piłkarskich butów piłkarek z Łęcznej.

więcej »

Wyjazdowa 20 kolejka nie przyniosła Górniczkom punktów

Wyjazdowe spotkanie w ramach 20 kolejki ekstraligi zakończyło się porażką. Mecz 23 kwietnia we Wrocławiu z AZS-em oddalił GKS Górnik od lidera, z którym w poprzedniej kolejce jako gospodarz również przegrał. Szybka strata gola, bo już w 3 minucie, nie nastroiła pozytywnie podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. Choć już po 3 minutach o straty gola Ewelina Kamczyk wyrównała, to gra nie przebiegała po myśli Łęcznianek. W 28 minucie ponownie na prowadzenie wyszły Wrocławianki. Do końca meczu nie udało się Górniczkom zmienić wyniku.

więcej »

Porażka w meczu na szczycie Ekstraligi

W sobotę 16 kwietnia na stadionie w Łęcznej zostało rozegrane ekstraligowe spotkanie GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin. Oto jak przebiegało...
Od samego początku obie drużyny grały uważnie i prezentowały futbol na wysokim poziomie. Budowały składne, często zakończone strzałami, akcje.

więcej »

UEFA Development - reprezentacje kobiet U-16 w Łęcznej

W rozgrywkach turnieju UEFA Development udział wezmą reprezentacje młodzieżowe U-16 z Polski, Białorusi, Norwegii i Szwajcarii. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Łęcznej, Świdniku i Krasnymstawie.

Wydarzenie objął swoim Patronatem Honorowym Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Na stadionie GKS Górnik Łęczna zostaną rozegrane dwa mecze. W poniedziałek 11 kwietnia o godzinie 17:00 Białoruś zagra z Norwegią, a w środę 13 kwietnia o godzinie 10:00 Polska zagra z Białorusią. Wstęp na mecze jest wolny. Dla kibiców otwarte będą sektory A1 i A2.

więcej »

Kolejne ekstraligowe zwycięstwo!

29 marca, podczas wyjazdowego spotkania w ramach 18. kolejki Ekstraligi "Górniczki" zmierzyły się z drużyną AZS PWSZ Wałbrzych.

W 20' pierwszej połowy Daria Antończyk strzeliła bramkę dającą prowadzenie ekipie z Wałbrzycha. Mimo ogromnego zaangażowania nasze zawodniczki nie mogły pokonać defensywy rywalek i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - Sztorm Gdańsk 3:1 (1:0)

24 marca na własnym stadionie "Górniczki" rywalizowały ze Sztormem Gdańsk w 17. kolejce Ekstraligi. Po ciekawym meczu wygrały 3:1.

Już na początku pierwszej połowy Patricia Hmirova zdobyła bramkę na 1:0 (9'). Nie oznaczało to jednak dużej przewagi naszych zawodniczek. Do końca pierwszej połowy gra była równa, a wynik się utrzymał.

W drugiej połowie, w 66', gola po rzucie rożnym strzeliła Agata Guściora. W 75' bramkę kontaktową dla Sztormu zdobyła Martyna Zańko, jednak "Zielono-czarne" postarały się, by nie stracić ich więcej, a w 81' Ewelina Kamczyk ustaliła wynik na 3:1.

więcej »

Zwycięstwo w Białej Podlaskiej

19 marca w wyjazdowym ekstraligowym spotkaniu "Górniczki" pokonały drużynę AZS PSW Biała Podlaska 0-2. Od początku nasze zawodniczki atakowały, jednak nie mogły przedrzeć się przez defensywę rywalek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W 58' Kasandra Parczewska ujrzała drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tej pory "Zielono-czarne" musiały radzić sobie w dziesiątkę. Z tym jednak nie było problemu. W 75' bramkę zdobyła Natasza Górnicka, a trzy minuty później zwycięstwo przypieczętowała Patricia Hmirova.

więcej »

"Górniczki" w półfinale Pucharu Polski

16 marca w Łęcznej miał się odbyć ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski kobiet. Nie mogliśmy go jednak obejrzeć gdyż drużyna Olimpii Szczecin zrezygnowała z gry, a "Górniczki", (co zostanie oficjalnie potwierdzone), dostaną się tym samym do półfinału turnieju, w którym zagrają 20 kwietnia z Zagłębiem Lubin.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - TS MITECH Żywiec 2:3 (0:1)

13.03.2016 na naszym stadionie odbył się pierwszy mecz "Górniczek" w wiosennej rundzie Ekstraligi z TS MITECHem Żywiec. Niestety nie przyniósł on punktów naszej drużynie, która przegrała 2:3.

Zabrakło czasu

więcej »

Cyprus Women's Cup

10 marca odbył się finał turnieju Cyprus Cup między reprezentacją Polski, a Austriaczkami. Biało-Czerwone po wyrównanym spotkaniu przegrały 2-1. Grały w nim dwie zawodniczki "Górnika": Agata Guściora i Ewelina Kamczyk. To właśnie Ewelina zdobyła bramkę dla Polek w 23'. Obie zielono-czarne zaprezentowały się także w poprzednich meczach, w wygranej grupie (z Czechami 1:0, z Walią 1:1, z Finlandią 1:0).

więcej »

Awans do 1/4 Pucharu Polski kobiet - aktualizacja

27 lutego na stadionie Widoku Lublin odbył się mecz 1/8 Pucharu Polski kobiet. Nasze zawodniczki nie dały szans gospodarzowi i po jednostronnym widowisku wygrały 0:13. Strzelczyniami bramek były: Anna Sznyrowska 4', 13', 16', 45', 63', 75', Patricia Hmirova 68', 73', Dżesika Jaszek 22', 78', Paulina Kawalec 12', Ewelina Kamczyk 41', Natasza Górnicka 45'. W ten sposób "Górniczki" awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zagrają z Olimpią Szczecin.

1/4 finału PP: Łęczna, Stadion GKS, ŚRODA, 16.03.2016, godzina 11:00.

Zapraszamy do kibicowania!

więcej »

Polska - Islandia 1-1

Informujemy, że towarzyski mecz Polska - Islandia, w którym brały udział cztery zawodniczki "Górnika", zakończył się remisem 1-1. Przez cały mecz na murawie oglądaliśmy Marlenę Hajduk i Agatę Guściorę. W 46' na boisko weszła Jagoda Szewczuk, a w ostatnich sekundach, w wyniku zmiany, boisko opuściła Ewelina Kamczyk.

więcej »

Piłkarki "Górnika" na zagranicznych murawach

W zapowiadanym przez nas towarzyskim dwumeczu z reprezentacją Portugalii rywalizacja zakończyła się remisem. W pierwszym meczu, w którym gospodyniami były Polki, przegraliśmy 0-1. Na boisku przez cały mecz grała Agata Guściora, a do 79' Ewelina Kamczyk. W rewanżowym spotkaniu w Portugalii, Agata znów pozostała na murawie do końca. Ewelina weszła na boisko w ostatniej minucie. Polki wygrały 0-1.

więcej »

Najbliższe plany naszych piłkarek

Po krótkiej przerwie w treningach, od 18.01.2016, Górniczki rozpoczną kolejny pracowity sezon przygotowań do rozgrywek. Jednym z planowanych wydarzeń będzie obóz sportowy w trzecim tygodniu lutego. Pierwszy mecz, jaki czeka podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza, to 1/8 Pucharu Polski, w którym o wejście do 1/4 powalczą z Widokiem Lublin. Gospodarzem będzie drużyna z Lublina, a mecz zaplanowano na 27.02.2016, na godzinę 11:00. Zwycięzca spotkania zagra w marcu (15/16) o półfinał z Olimpią Szczecin.

Walkę w lidze zielono-czarne rozpoczną meczem 15 kolejki na własnym stadionie z Mitechem Żywiec (12-13 marca). Szczegółowy terminarz spotkań podamy do wiadomości niezwłocznie po jego ustaleniu. Jednak już teraz można przygotować się do kibicowania, zapoznając z kalendarzem Ekstraligi.

więcej »

Górniczki górą: Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bardzo ważny mecz 14 kolejki Ekstraligi wygrały piłkarki z Łęcznej. Tym samym w walce o mistrzostwo ligi powiększyły przewagę punktową nad trzecią w tabeli drużyną, umacniając się na pozycji wicelidera. O dzisiejszym zwycięstwie zadecydował jeden celny strzał ze stałego fragmentu gry autorstwa Agaty Guściory w 77'

Górniczki pod wodzą trenera Piotra Mazurkiewicza wypracowały bardzo dobrą sytuację przed zimową przerwą w rozgrywkach. Gratulujemy.

więcej »

Tryumf i bez niespodzianek: GÓRNIK – OLIMPIA 5:0 (4:0)

Pewne zwycięstwo faworyta i utrzymanie wysokiej pozycji w tabeli Ekstraligi to efekt dzisiejszego meczu 13 kolejki rozgrywek. Przyjezdne ze Szczecina, mimo hartu ducha i woli walki do ostatniej minuty, nie strzeliły gola. Górniczki już w pierwszej połowie zbudowały cztero-bramkową przewagę, dającą pełną kontrolę wydarzeń na boisku.
Patrycja Hmirova

Zmianę na tablicy wyników zapoczątkował gol Eweliny Kamczyk przy asyście Anny Sznyrowskiej w 10 minucie. Nim Olimpia zorientowała się w sytuacji, w kolejnej minucie Patrycja Hmirova podwyższyła na 2:0. Na 3:0 w 30 minucie celnie uderzyła z pola karnego Agata Guściora. Błąd defensywy Szczecinianek na ich polu karnym wykorzystała sześć minut później Patrycja Hmirowa ustalając do przerwy wynik 4:0.

FotoRelacja...

więcej »

Górniczki stanęły na wysokości zadania: Medyk - Górnik 2:2 (0:0)

Zaległe spotkanie ósmej kolejki rozegrane w Koninie przyniosło ważny punkt naszym piłkarkom. W walce z liderem Ekstraligi zabrakło niewiele do zwycięstwa. Wygrana była celem drużyny Piotra Mazurkiewicza. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a trzy z nich z rzutu karnego. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie. Później rzut karny wykorzystała Agata Guściora w 70 minucie. Na prowadzenie Górnik wyszedł w 87 minucie za sprawą wykorzystania kolejnego rzutu karnego, ponownie przez Agatę Guściorę. Medyk wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry. Tu również zdecydował rzut karny.

Kolejny mecz zielono-czarne zagrają u siebie 14.11.2015 o godzinie 11:00 z drużyną ze Szczecina. Zapraszamy na sportowe widowisko w Łęcznej.

więcej »

Zwycięstwo w Bydgoszczy: KKP Bydgoszcz - Górnik Łęczna 1:3 (0:1)

Zwycięstwo w 12 kolejce Ekstraligi klasyfikuje naszą drużynę w czołówce tabeli. Górniczki po niełatwym meczu wygrywają przewagą dwóch goli.
Pierwsza połowa to objęcie prowadzenia po strzale Weroniki Zawistowskiej w 27 minucie. W drugiej części spotkania do wyrównania w 56 minucie doprowadzają po strzale z rzutu karnego gospodynie. Odpowiedź Łęcznianek w 63 minucie zmieniła wynik na 1:2 za sprawą gola Agaty Guściory. Kropkę nad i postawiła Alicja Dyguś, podwyższając na 1:3 w ostatniej minucie meczu.