Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

GKS "Górnik" Łęczna - AZS PSW Biała Podlaska 7:1 (3:0)

„Górniczki” odnoszą dzisiaj miażdżące zwycięstwo w 5 kolejce spotkań ligowych. Wysoka skuteczność w grze ofensywnej przyniosła aż 7 bramek. Niepowstrzymaną na polu karnym rywalek okazała się dzisiaj Anna Żelazko - autorka pięciu goli. Trzy z nich to strzały w pierwszej połowie (klasyczny hat-trick).

Gospodynie objęły prowadzenie w 10 minucie po celnym wykonaniu rzutu karnego (Anna Żelazko). Później (26 minuta) strzał na 2:0 (Anna Żelazko) i kolejny rzut karny w 40 minucie (Anna Żelazko). Po przerwie strzelanie rozpoczyna się w 57 minucie. Po dośrodkowaniu Natalii Chudzik gola strzela Agnieszka Jędrzejewicz. W 66 minucie tracimy dystans bramkowy po celnym strzale piłkarki z AZSu Magdy Koniecznej na 4:1.

Osiem minut oddechu i w 74 minucie mamy już 5:1 (Anna Żelazko). W 88 minucie piękny strzał głową autorstwa Natalii Chudzik na 6:1. Gol ten ustalił by wynik meczu gdyby nie … kolejny zdecydowany atak „zielono-czarnych” i kolejny gol Anny Żelazko na sekundy przed gwizdkiem kończącym spotkanie. Filmową migawkę z meczu możecie obejrzeć na kanale YouTube portalu TUBA ŁĘCZNEJ.

więcej »

KKS Czarni Sosnowiec - GKS "Górnik" Łęczna 0:2 (0:0)

Piłkarki I drużyny wracają z wyjazdowego meczu w Sosnowcu z kompletem punktów. Efekt końcowy gry zawdzięczamy dzisiaj w głównej mierze dwóm celnym i prawdziwej urody strzałom Agnieszki Jędrzejewicz. W 75' minucie Agnieszka głową umieszcza piłkę w bramce zamykając atak po dośrodkowaniu Anny Żelazko. Dwie minuty później uderza lewą nogą z woleja wybitą przez obrończynie piłkę i posyła ją w samo "okienko" bramki. Trener Mirosław Staniec relacjonując te wydarzenia nie ukrywa zadowolenia z gry najmłodszej piłkarki, która ma już 4 bramki i dwie asysty na koncie w tym sezonie.

więcej »

GKS „Górnik” Łęczna – GOSIRKI Piaseczno 5:2 (2:1)

Rześką i dżdżystą aurą powitała murawa stadionu piłkarki walczące w trzeciej kolejce Ekstraligi. Padający nocą deszcz towarzyszył również podczas meczu. Spotkanie rozpoczęła skromna uroczystość wręczenia Hubertowi choremu na autyzm i jego bratu ufundowanych przez piłkarki GKS "Górnik" Łęczna i piłkarzy II drużyny "Górnika" S.A. upominków oraz gadżetów sportowych.

Mecz obie drużyny rozpoczęły w swoim stylu, czyli atakując przy każdej sposobności. Pierwszy skuteczny atak odnotowały „GOSIRKI” i w 9 minucie objęły prowadzenie po strzale Stodulskiej.

Nie zniechęciło to jednak piłkarek „Górnika”, grających dzisiaj w błękitno – granatowych strojach. Wykazująca dużą aktywność od pierwszych minut Ola Zubchyk znalazła się w polu karnym i celnym strzałem doprowadziła do wyrównania w 28 minucie.

W podstawowym składzie od pierwszej minuty zagrała w meczu pauzująca po kontuzji Katarzyna Daleszczyk biorąc znaczący udział w wielu akcjach. Jeden z groźnych ataków zakończony w 42 minucie faulem na Annie Żelazko przygotował wymarzoną pozycję strzelecką. Poszkodowana zawodniczka nie zmarnowała okazji i z rzutu wolnego posłała piłkę do siatki gości poza zasięgiem rąk ich bramkarki.

więcej »

Awans piłkarek II Drużyny do II Iigi

Zdobycie pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek III ligi kobiet w sezonie 2013/2014 nie było niespodzianką. Piłkarki drugiej drużyny "Górnika" prowadzone przez trenera Piotra Mazurkiewicza "przyzwyczaiły" nas bowiem do dobrej i skutecznej gry.

Na osiemnaście meczów sezonu tylko jeden zakończył się remisem, pozostałe to zwycięstwa. 86 strzelonych goli, tylko 5 straconych i przewaga 14 punktów nad wiceliderem. Niewątpliwie mamy się z czego cieszyć i co świętować. Dała temu wyraz skromna uroczystość, podczas której II Drużyna przyjęła gratulacje i uhonorowana została medalami. Prezes GKS "Górnik" Łęczna Krzysztof Kwiatkowski osobiście dekorował zawodniczki i kadrę. Relację filmową z tego wydarzenia można obejrzeć w serwisie tubalecznej.pl.

więcej »

AZS Wrocław - GKS „Górnik” Łęczna 0:2 (0:0)

Wyjazdowe spotkanie pierwszej drużyny piłkarek naszego klubu przynosi im pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na wrocławskim Zaciszu sukces drużyny trenera Mirosława Stańca dały dwa celne strzały. Pierwszy w 59 minucie autorstwa Agnieszki Jędrzejewicz, a drugi w 88 minucie to gol Anny Żelazko. Przewaga „Górniczek” widoczna była od początku meczu. Uważna gra „zielono-czarnych” w defensywie nie pozwalała Wrocławiankom na skonstruowanie groźnego ataku. Gospodyniom udało się wyprowadzić jedynie kilka, stłumionych przez piłkarki z Łęcznej, groźnych kontr. Przewaga bramkowa mogła być jeszcze większa. Trzy strzały naszej ofensywy (Anny Żelazko, Agaty Guściory i Oli Zubchyk) „obroniła” poprzeczka.

więcej »

Skarb Kibica - Ekstraliga 2014

Zachęcamy wszystkich kibiców i interesujących się kobiecą piłką nożną do pobrania Skarbu Kibica na jesień 2014. Po raz pierwszy opisującą rozgrywki kobiece publikację otwiera wywiad z Anną Żelazko. Znajdziemy tam między innymi terminarz spotkań oraz składy drużyn w zgrabnej elektronicznej formie. Publikację możemy pobrać ze strony PZPN.

więcej »

„Górniczki” odebrały puchary i zainaugurowały ligowy sezon

Dzisiaj na naszym stadionie miało miejsce wydarzenie bez precedensu. Mecz rozpoczęcia nowego sezonu był jednocześnie sposobnością do dokonania oficjalnej dekoracji wicemistrzyń ubiegłego sezonu.

Z pewnością zwycięstwo w meczu tuż przed dekoracją byłoby efektownym osiągnięciem. Jednak o wygranej myślały - i to na poważnie - również piłkarki Zagłębia Lubin, które rozpoczęły grą bardzo ofensywną i zdobyciem gola przez Agatę Tarczyńską w 4 minucie. Szybko stracona bramka nie zadziałała budująco. Do tego uskrzydlone piłkarki z Lubina nasiliły próby ataków. Z każdą minutą obezwładniający upał osłabiał możliwości zawodniczek.

więcej »

Statuetki na zakończenie sezonu 2013/2014

Ekstraligowa drużyna piłkarek naszego klubu odebrała gratulacje i statuetki oficjalnie kończąc sezon 2013/2014. Pierwszy raz w historii GKS "Górnik" Łęczna zdobył tytuł Wicemistrza Polski w piłce nożnej kobiet. W imieniu Zarządu Klubu Wiceprezes Dariusz Batyra złożył podziękowania i słowa uznania całej drużynie w ich wykonaniu bowiem, jak powiedział, był to majstersztyk. Piłkarkom równie gorąco gratulowali współtwórcy sukcesu: kierownik drużyny Andrzej Banaszkiewicz i trener Mirosław Staniec. Tegoroczna wysoka pozycja "Górniczek" w tabeli Ekstraligi nie byłaby możliwa bez zaangażowania i nieustannej pracy "w cieniu trybun" wsparcia medycznego, dlatego statuetki wręczono również Weronice Zarzyckiej i fizjoterapeucie Ryszardowi Majewskiemu. Za wkład w budowę pozycji łęczyńskiej piłki nożnej podziękowania skierowane zostały także do wieloletniej byłej kapitan drużyny, a obecnie pracującej w jej kadrach Marioli Panasiuk.

Krótki reportaż z uroczystości można zobaczyć również na stronie Tubalecznej.pl

więcej »

Anna Żelazko królową strzelczyń sezonu 2013/2014

Nasza napastniczka Anna Żelazko została królową strzelczyń sezonu lokując piłkę w siatce rywalek aż 23 razy wyprzedzając o jeden celny strzał Ewę Pajor z Medyka Konin. W naszych barwach gra od rundy wiosennej i dla "Górnika" strzeliła 11 goli. Wcześniej w rundzie jesiennej grając dla Unii Racibórz strzeliła ich 12. W czołówce rankingu znalazła się również kolejna z naszych piłkarek - Anna Sznyrowska z dorobkiem 10 goli. Wielkie gratulacje i życzenia jeszcze lepszego wyniku w sezonie 2014/2015.

więcej »

KKP Bydgoszcz - GKS "Górnik" Łęczna 1:1 (1:0)

W Bydgoszczy "Górniczki" zagrały mecz ostatniej kolejki Ekstraligi tego sezonu. Remis przyniósł drużynie jeden punkt do tabeli, w której pewnie zajmują drugie miejsce.

Piłkarki z Bydgoszczy "popsuły" trochę plany "zielono-czarnych". Magdalena Rosińska w 7' wykorzystując błąd formacji obrony strzeliła gola na 1:0 i do przerwy rywalki mogły cieszyć się z prowadzenia. W 51', po dośrodkowaniu Natalii Chudzik z rzutu rożnego, Marlena Hajduk strzałem głową doprowadza do wyrównania. Spotkanie rozgrywane było w upale i na sztucznej murawie, co na pewno nie pomagało "Górniczkom", grającym zwykle na naturalnej trawie. Mimo, iż przewaga "Górnika" stwarzała okazje do zdobycia goli, wynik nie uległ zmianie. Strzały Anny Żelazko, Anny Sznyrowskiej nad poprzeczką czy Oli Zubchyk nie zmusiły do kapitulacji bramkarki gospodyń. Mimo to, zakończony dzisiaj sezon daje pełne prawo do dumy z osiągnięć naszych piłkarek.

więcej »

"Złoto" dla piłkarek II Drużyny "Górnika"

II Drużyna „Górnika” pewnie zmierza po kolejny już tytuł mistrza III ligi. Nie ma już w tabeli drużyny, która mogłaby wyprzedzić nasze utalentowane piłkarki. Po sobotnim meczu z Omega Stary Zamość (3:0 za sprawą walkowera) zwiększa się przewaga „zielono-czarnych”. Do końca sezonu „Górniczki” mają do rozegrania jeszcze dwa mecze, jednak już dzisiaj wielkie gratulacje dla trenera Piotra Mazurkiewicza i jego podopiecznych pań za wspaniały wynik sezonu 2013/2014.

więcej »

"Górniczki" Wicemistrzem Ekstraligi

Srebro dla naszych piłkarek na dwie kolejki przed końcem sezonu staje się faktem. Po zwycięstwie na wyjeździe z Zagłębiem Lubin drużyna Mirosława Stańca była już tylko o włos od zrealizowania planu na ten sezon - zdobycia tytułu Wicemistrza Ekstraligi. Jedyna drużyna, jaka miała jeszcze teoretyczne szanse wyprzedzić nas w tabeli to Mitech Żywiec mający do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Zdobywając komplet punktów przy naszej porażce ten scenariusz mógł się ziścić. Jednak w zaległym meczu z Białą Podlaską (28.05.2014 g.17:30) Mitech zremisował bezbramkowo i utracił szanse na drugą pozycję w tabeli.

Gratulujemy "Górniczkom" sukcesu, na który zapracowały sobie grając skutecznie, ambitnie i z zawsze z pełnym zaangażowaniem!

więcej »

Zagłębie Lubin - GKS "Górnik" Łęczna 1:3 (0:3)

Za pośrednictwem trenera Mirosława Stańca dotarły do nas dobre wieści z Lubina. Tam właśnie, w ramach 16 kolejki Ekstraligi, nasze piłkarki zmierzyły się z gospodyniami – Zagłębiem Lubin. Grające coraz lepiej w tej rundzie Lubinianki nie sprawiły „Górniczkom” większych kłopotów i zwycięskie trzy punkty powędrowały dzisiaj do Łęcznej. Mecz od początku ułożył się znakomicie. Pierwszego gola w 3 minucie zdobyła „niefortunnie” piłkarka Lubina. Po mocnym dośrodkowaniu Natalii Chudzik nastrzelona na obrończynię piłka trafiła do siatki gospodyń. Kolejny gol w 29 minucie to potężne uderzenie z około trzydziestu metrów Dominiki Kwietniewskiej. Idąc „za ciosem” minutę później na 3:0 podwyższa Anna Żelazko.

Nasza bramkarka Weronika Klimek pozostała niepokonana aż do 62 minuty, kiedy to Zagłębie strzeliło honorowego gola ustalając wynik spotkania. W 68 minucie za faul w polu karnym na Annie Żelazko sędzia podyktowała rzut karny, jednak kierunek strzału poszkodowanej Anny został przewidziany przez bramkarkę rywalek. Późniejszy obraz gry nie zmienił się. Znaczna przewaga „Górnika” stwarzała dogodne do strzelenia gola sytuacje, jednak wyniku nie udało się zmienić.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - ISD-AJD GOL Częstochowa 7:0 (1:0)

Dzisiaj specjalnie dla naszych piłkarek :) zaświeciło słońce, a deszcz ominął stadion GKS-u. Przyjazna aura okrasiła dodatkowo wyjątkowo bogaty w gole mecz w ramach 15 kolejki Ekstraligi. "Zielono-czarne" zdominowały rywalki i strzeliły im aż 7 goli.

Do przerwy padła tylko jedna bramka, bo mimo wielu dogodnych sytuacji "Górnika" piłkarki "GOL-a" wychodziły z opresji obronną ręką. Po przerwie "Górniczki" odnalazły sposób na skuteczne prowadzenie ataków i ku uciesze drużyny i kibiców tablica wyników co chwila doliczała kolejne gole.

Działo się to głównie za sprawą trzech Ann. Anna Żelazko strzeliła 3 gole w drugiej połowie: w 59 minucie, 86 minucie i z rzutu karnego podyktowanego za faul w polu karnym na niej samej w 88 minucie. Anna Ciupińska w 6 minucie ustalając wynik pierwszej połowy oraz w 77 minucie na 4:0. Anna Sznyrowska w 60 minucie na 3:0 i w 89 minucie stawiając kropkę nad "i" wynikiem 7:0.

więcej »

AZS Wrocław - GKS "Górnik" Łęczna 0:1 (0:0)

Po przegranej z Medykiem Konin, który zapewnił już sobie tytuł mistrza Ekstraligi i remisie z Mitechem Żywiec tydzień temu z niecierpliwością czekaliśmy na wieści z Wrocławia. Tam właśnie AZS podejmował nasze piłkarki w ramach 14 kolejki ligowej. Bezpośrednio po meczu trener Mirosław Staniec przekazał nam tak bardzo oczekiwaną wiadomość. Wygrywamy, a autorką gola w 90 minucie jest Anna Żelazko wykorzystująca w polu karnym dośrodkowanie Anny Sznyrowskiej z linii końcowej boiska. Strzelczyni również wcześniej miała sytuacje bramkowe, których jednak nie udało się wykorzystać.

Spotkanie dwóch sąsiadujących w czołówce tabeli drużyn nacechowane było dużą presją na uzyskanie korzystnego wyniku. Przewaga w meczu należała jednak do piłkarek „Górnika”, choć na jej wymierny efekt trzeba było czekać do ostatniej minuty. Dobrze grające Wrocławianki znały wagę punktów jakie można było po tym spotkaniu dopisać do tabeli. Mimo to „Zielono-czarne” zgarnęły ich komplet i jak to określił Trener Mirosław Staniec „ciśnienie wreszcie z nas spadło”. Z pewnością pewniej i swobodniej będzie się grało Paniom z naszej ekstraligowej drużyny w kolejnych meczach, już bez pręgierza złej passy i braku szczęścia, którego ostatnio doświadczały.

więcej »

GKS „Górnik” Łęczna – TS Mitech Żywiec 0:0

Trzynasta kolejka Ekstraligi to równy podział punktów miedzy „Górniczki” i goszczące piłkarki Mitechu. Bezbramkowy remis oddaje w pewien sposób to, co oglądaliśmy na murawie. Spokojny początek gry obu drużyn, po którym sporadyczne próby wyprowadzenia ataku kończyły się fiaskiem po obu stronach. W miarę upływu czasu intensywność walki wzrastała, jednak cały czas ciężar gry spoczywał w środku pola. Taki przebieg wydarzeń utrzymywał się do przerwy. Zacięta walka na małej przestrzeni rodziła również wiele fauli kończących się interwencjami medycznymi i przerwami w grze.

Druga połowa to rosnąca wraz ze zbliżającym się końcem meczu intensyfikacja starań „zielono-czarnych” o zdobycie gola. Coraz więcej gry na połowie rywalek i coraz więcej składnych i szybkich akcji kończyło się na polu karnym Mitechu. W praktyce końcówka meczu to dominacja „Górnika”. Rywalki nie pozwoliły jednak na zmianę wyniku, mimo kilku dogodnych sytuacji na polu bramkowym, „poprzeczki”, czy choćby „słupka” po strzale Ivaniszyn.

więcej »

Medyk Konin - GKS "Górnik" Łęczna 7:1 (2:0)

12 kolejka Ekstraligi przyniosła w Koninie zwycięstwo gospodarzowi meczu. Choć wygranie wyjazdowego spotkania z liderem tabeli należało do zadań trudnych, to właśnie z takim zamiarem "Górniczki" rozpoczęły grę. Do przerwy błędy z naszej strony ułatwiły zdobycie prowadzenia piłkarkom z Konina. Po przerwie Medyk grał "koncertowo", a chęć odrobienia strat przez "zielono-czarne" wymusiła grę otwartą, wiążącą się z ryzykiem szybkich "odpowiedzi" rywalek. W grze ofensywnej do jakiej skłania się nasza drużyna z uwagi na predyspozycje piłkarek spoza formacji obrony - komentuje trener Mirosław Staniec - co chwila "nadziewaliśmy" się na kontrataki, które zwiększały przewagę "Medyka". Honorowego gola dla "Górnika" zdobyła w 88 minucie Anna Żelazko.

Na zwycięstwo z tak grającym Medykiem Konin trzeba będzie jeszcze poczekać. Tymczasem przed nami kolejne ciekawe, i jak zawsze w historii spotkań tych drużyn, zacięte spotkanie ligowe w Łęcznej z Mitechem Żywiec. Emocje są więc gwarantowane. Zapraszamy do wspólnego kibicowania w niedzielę 4 maja 2014r. na godzinę 11:00.

więcej »

Zwycięstwo w 11 kolejce: GKS „Górnik” – AZS Biała Podlaska 7:0 (4:0)

Po trudnym i wyczerpującym meczu z Gosirkami Piaseczno w ubiegłą niedzielę i po jedynie 3 dniach na odbudowę sił „Górniczki” zagrały dzisiaj u siebie z drużyną AZS PSW Biała Podlaska. Początek meczu nie emanował żywiołowością i dużym tempem, co można było zrzucić na barki ubiegłego spotkania, … a przynajmniej tak się wydawało. Nic jednak bardziej mylnego, była to bowiem przemyślana i realizowana od pierwszych minut taktyka trenera Mirosława Stańca. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 7 minucie GKS obejmuje prowadzenie po strzale Anny Żelazko.

W 24 minucie ponownie ta sama piłkarka lokuje piłkę w siatce rywalek. Kolejny gol pada w 34 minucie po strzale lobującym bramkarkę z Białej Podlaski, a jego autorką jest Anna Sznyrowska, dająca w ten sposób pewne trzybramkowe prowadzenie „zielono-czarnym”. Można było spodziewać się, że jest to dobry czas na „zamurowanie” własnej bramki dla utrzymania wyniku i oszczędzenia sił. Bardzo szybko jednak, bo już w 44 minucie koncepcja ta została obalona prze kolejnego gola Anny Żelazko, która strzałem głową ustala wynik do przerwy na 4:0.

więcej »

GKS „Górnik” – GOSIRKI Piaseczno 1:1 (1:0)

Remisem na własnym stadionie rozpoczęły „Górniczki” rundę wiosenną walki o mistrzostwo Ekstraligi. W ramach 10 kolejki zmierzyły się z drużyną GOSIRKI Piaseczno. Jak zawsze przy starciu tych dwóch drużyn od samego początku tempo gry było bardzo duże. Akcje co kilka minut kończyły się strzałami w światło bramki, toteż bramkarki pracowały bardzo intensywnie.

Na pierwszy plan na początku pierwszej połowy wysunęła się postawa Izabeli Godzińskiej, wyśmienicie broniącej trudne strzały jak i aktywnie pracującej w polu karnym. W 15’ indywidualna akcja i strzał Anny Sznyrowskiej, po którym piłka odbita przez bramkarkę z Piaseczna wpadła jednak do siatki, przyniosła prowadzenie „zielono-czarnym”. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmieniał. Duże tempo, sportowa zaciętość i akcja za akcję cieszyły oko kibiców i podnosiły temperaturę widowiska. Po przerwie nasza drużyna „przycisnęła” i zbudowała kilka jeszcze śmielszych, granych skrzydłami akcji.

więcej »

"Górniczki” II drużyny grają o mistrzostwo III ligi

Druga drużyna prowadzona przez trenera Piotra Mazurkiewicza rozpoczęła wiosenną rundę ligową od zwycięstwa 6 kwietnia na wyjazdowym spotkaniu z Kingą Krasnystaw 0:6. Dzisiaj 12.04.2014 o godzinie 11:00 rozegrała kolejny mecz w ramach 11 kolejki z drużyną Wilki Wilków.

Na własnym boisku „Górniczki” zdominowały grę i po strzale Kingi Łukaszkiewicz po pierwszej połowie prowadziły 1:0. W drugiej połowie ta sama zawodniczka podwyższyła wynik na 2:0. Piłkarki z Wilkowa zdołały odrobić stratę jednej bramki, ale zaraz potem „zielono-czarne” (w biało czarnych strojach) strzeliły dwa kolejne gole. Ich autorkami były Łucja Karpińska i po raz trzeci Kinga Łukaszkiewicz.

Gratulujemy świetnego rozpoczęcia sezonu !!!