Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

3 punkty po niełatwym meczu: "Górnik" – AZS Wrocław 2:1 (2:1)

Wiele wysiłku i nerwowej gry kosztowało łęczyńską drużynę zwycięstwo w meczu 9 kolejki Ekstraligi. Goście z Wrocławia grali uważny i dokładny futbol. Mimo szybko zdobytego głową gola przez Agnieszkę Jędrzejewicz w 5 minucie, mecz dla zielono-czarnych wcale nie układał się pomyślnie. Wrocławianki grały szybkimi i krótkimi podaniami oraz dobrze przewidywały zamiary naszych Pań. Przez pierwszą połowę miały również nieznaczną przewagę posiadania piłki. Efektem ich śmiałej i bezkompleksowej gry był wyrównujący gol już w 17 minucie. Od tej pory coraz częściej niebezpiecznie było pod bramką Górniczek.

więcej »

Górniczkom odrastają skrzydła: GKS Górnik Łęczna – AZS PSZW Wałbrzych 5:0 (1:0)

Na to czekaliśmy. Piłkarki Łęczyńskiego klubu powracają do gry po ostatniej porażce. 7 kolejka to trzy punkty i co ważne sporo goli. Po dość ostrożnym początku spotkania i odparciu pierwszej fali ataków gości z Wałbrzycha Anna Żelazko celnym strzałem, z podania Anny Sznyrowskiej, daje w 21 minucie prowadzenie swojej drużynie.
Anna Żelazko 1:0

W grze GKS-u nie było jednak pełnej swobody, dało się odczuć ciążącą na piłkarkach odpowiedzialność, by nie popełnić błędów przeszłości. Ponadto z drużyną AZS PSZW Wałbrzych graliśmy po raz pierwszy i właściwe rozpoznanie rywalek było w planie taktycznym. Dopiero gol Kasandry Parczewskiej na 2:0 w 53 minucie uwolnił drzemiące w naszej drużynie możliwości. Grające coraz śmielej Górniczki, stwarzały więcej sytuacji, z którymi bardzo ambitnie grające piłkarki z PSZW nie mogły sobie poradzić. Foto...

więcej »

Powołania do kadr przesuwają mecze 6 kolejki

Ekstraligowa 6 kolejka dla piłkarek Górnika, AZS-u Biała Podlaska i Sztormu Gdańsk została przesunięta na inny termin. Decyzja ta podyktowana była powołaniem zawodniczek tych klubów do szeregu zaplanowanych spotkań reprezentacyjnych. Z naszej drużyny trener Marcin Kasprowicz powołał Agnieszkę Jędrzejewicz do reprezentacji kraju na turniej eliminacyjny do ME do lat 19 w Finlandii. (Spotkania: 15.09 z Litwą, 17.09 z Turcją i 20.09 z Finlandią).

Natomiast w kolejny weekend 19-20.09 odbędzie się towarzyski mecz reprezentacji Polski seniorek z reprezentantkami Belgii (16.09), a później 22.09 mecz eliminacyjny ME ze Szwedkami. Zaszczytu reprezentowania kraju w tych wydarzeniach dostąpiły dwie nasze zawodniczki: Ewelina Kamczyk i Agata Guściora.

więcej »

Trafiła kosa na kamień: GKS Górnik – AZS Biała Podlaska 0:1 (0:0)

Przyjezdna drużyna nie oddała Górniczkom nawet jednego punktu. To co wyglądało z pozoru na formalność okazało się niemożliwe do wykonania. Od początku spotkania do jego końca obraz gry był praktycznie taki sam. Walka w środku pola i próby wyprowadzenia ataku pozycyjnego – to ze strony GKS-u. Rozmontowywanie wszystkich pomysłów rywalek i gra z kontry – to koncepcja AZS-u. Dobrych, potencjalnie groźnych, podbramkowych akcji oglądaliśmy tylko po kilka w każdej połowie. Właśnie z jednej z nich padł zwycięski gol w 63 minucie.

więcej »

Trzy punkty z Żywca: Mitech - Górnik 0:2 (0:0)

Górniczki nie wstrzymują tempa. Wyjazdowe spotkanie w Żywcu przynosi piłkarkom z Łęcznej 3 punkty w walce o mistrzostwo Ekstraligi. Autorką wszystkich goli jakie padły w meczu była Anna Żelazko (w 52 i 83 minucie).

Czwarta kolejka potwierdza wysoką formę podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. O kolejne punkty nasze piłkarki powalczą 5 września na własnym stadionie o godzinie 11:00 z AZS Biała Podlaska. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

więcej »

Puchar za III miejsce w ubiegłym sezonie Ekstraligi mamy u siebie

Dzisiejsze spotkanie 3 kolejki Ekstraligi było okazją do wręczenia medali i pucharu I Drużynie piłki nożnej kobiet za zdobycie wysokiego, trzeciego miejsca Ekstraligi w ubiegłym sezonie. Dekoracji piłkarek, prowadzonych przez trenera Piotra Mazurkiewicza, dokonał osobiście prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Gratulacje i podziękowania składali również: Prezes GKS „Górnik” Łęczna Krzysztof Kwiatkowski i wiceprezes GKS-u Dariusz Batyra. Brązowe medale otrzymały zawodniczki, które wywalczyły to trofeum. Wśród nich również Marta Krakowska grająca w tym sezonie w barwach naszego dzisiejszego rywala.

Fotorelacja...

więcej »

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Trzecia kolejka, to jeden z najtrudniejszych i najważniejszych meczów dla naszych piłkarek w tej rundzie. Przyjezdna drużyna z Lubina depcze nam po piętach w tabeli. Tak jak się spodziewaliśmy dzisiejsza walka była zacięta i wyrównana. Od początkowych minut obie drużyny rywalizowały w środku boiska i próbowały wykorzystać przechwyty lub błędy, a w zasadzie niedokładności w grze przeciwniczek. Po zachowaniu zawodniczek widać było ekstremalną mobilizację i skupienie. Posiadanie piłki było nieznacznie po stronie Zagłębia, ale groźniejsze sytuacje miały Górniczki, a bramkarka gości interweniowała częściej.
Strzał głową Anny Żelazko

Najlepszą sytuację, sam na sam, w tej części meczu miała Ewelina Kamczyk w 21 minucie lecz w tym pojedynku wygrała bramkarka z Lubina Andżelika Dąbek. Taki obraz gry oglądali kibice do końca pierwszej połowy. Fotorelacja...

więcej »

Górniczki gromią w Szczecinie: Olimpia - Górnik 0:9 (0:3)

Piłkarki z Łęcznej na wyjazdowym spotkaniu pokonują gospodynie. Druga kolejka i drugie wysokie zwycięstwo naszych Pań w korkach. Dla Górnika celnie strzelały: Agata Guściora (6'), Anna Sznyrowska (23'), Agnieszka Jędrzejewicz (34' i 55'), Ewelina Kamczyk (65' i 70'), Patrycja Hmirova (63'), Dżesika Jaszek (68'), Dominika Kwietniewska (75').

Już w sobotę na stadionie w Łęcznej o godzinie 11:00 gościć będziemy "depczącą nam po piętach" - drugą w tabeli - drużynę Zagłębia Lubin. Zapraszamy na emocjonujący mecz.

 

więcej »

Start Ekstraligi: GKS Górnik – KKP Bydgoszcz 8:0 (2:0)

Nowy sezon ekstraligowy piłkarki łęczyńskiego klubu rozpoczęły dzisiaj od zwycięstwa nad gośćmi z Bydgoszczy. Wysoka wygrana 8:0 to wymarzony początek rozgrywek. Przewaga „Górniczek” widoczna była od pierwszych minut, a pierwszy gol, autorstwa pozyskanej w oknie transferowym - Eweliny Kamczyk (Medyk Konin), padł w 6 minucie.

Przyjezdne zawodniczki nie radziły sobie ze szybkimi atakami i jednocześnie same nie mogły przedostać się pod naszą bramkę. O tempie gry obu drużyn w dzisiejszym meczu decydowała wysoka temperatura. Dopóki upał i słońce nie odebrały sił piłkarkom oglądaliśmy sporo walki w środku pola.

więcej »

Ekstraligowy Brąz dla walecznych piłkarek z Łęcznej

Na koniec ekstraligowych emocji, w ostatniej kolejce podejmowaliśmy drużynę Mitechu Żywiec. Goście musieli wygrać, by zdobyć trzecie miejsce w lidze, nam wystarczyłby remis. Jednak ani pogoda, choć piękna i słoneczna, ani rywalki, nie ułatwiały zadania Górniczkom. Stawkę meczu widać było w zachowaniu i grze obu drużyn. Walka o każdą piłkę, starcia i faule, żółte kartki potęgowały i tak gorącą atmosferę, aż do końca doliczonego czasu gry.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – Medyk Konin 0:5 (0:4) Puchar Polski zostaje w Koninie

Medyk Konin po wygraniu Ekstraligi sięgnął dzisiaj kolejny raz z rzędu po Puchar Polski. Przeciwnikiem, który chciał im ten puchar odebrać była drużyna naszych piłkarek z Łęcznej. To pierwszy, historyczny występ „Górniczek” w finale PP. Nasze rywalki były jednak nie do pokonania. Świetna dyspozycja, pewna gra i kontrola tego, co działo się na boisku.

Mimo przegranej cieszy nas fakt, że to właśnie „zielono-czarne” stanęły dzisiaj w Gdyni do walki o to trofeum, a ich doświadczenia pomogą, mamy nadzieję w zdobyciu go w przyszłym roku.

Tu możecie zobaczyć gole: GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin.

więcej »

Relacja z finału na stronie Lajfy.com

Kibice, którzy nie wybierają się do Gdyni na finałowy mecz "Górniczek" o Puchar Polski z Medykiem Konin będą mogli śledzić przebieg meczu na stronie Lajfy.com. Link do relacji: GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin.

więcej »

Medyk Konin - GKS "Górnik" Łęczna 5:2 (3:1)

W 21 kolejce Ekstraligi niezwykle bramkostrzelny Medyk Konin podejmował dzisiaj u siebie nasze piłkarki. Wygrana gospodarzy potwierdza ich wysoką formę, efektywność i motywację. Liczą bowiem na każdy punkt w walce o ligową palmę pierwszeństwa z Zagłębiem Lubin. Górniczki jak zawsze wyszły na boisko z wolą zwycięstwa, walczyły do końca i ani na chwilę nie dawały odetchnąć Medykowi. Oba gole dla naszych barw strzeliła Anna Sznyrowska (22 i 71 minuta).

Z pewnością mecz w Koninie to przedsmak finału Pucharu Polski w Gdyni (11 czerwca o 15:00). Jak zagra w nim Medyk, a jak "Górnik" ? Możecie przekonać się sami. Zapraszamy chętnych do kibicowania w tym historycznym spotkaniu do zgłoszenia się na organizowany 10 czerwca o 21:00 wyjazd. Szczegóły na plakacie.

Zanim to jednak nastąpi, kończący ligowe zmagania mecz w Łęcznej z "Mitechem" Żywiec (7 czerwca 16:30), którego to wyeliminowaliśmy z gry we wspomnianym wyżej finale. Po dzisiejszej kolejce dla obu drużyn jest to mecz decydujący o zdobyciu 3 miejsca i brązowego medalu Ekstraligi. By piłkarki z Żywca stanęły na podium z trójką muszą wygrać z nami w niedzielę, nam wystarczy remis. Zapowiadają się więc wielkie emocje na stadionie GKSu. Zapraszamy do kibicowania !!!

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – Olimpia Szczecin 5:1 (2:1)

Na dwie kolejki przed końcem sezonu "Górniczki" zdobywają trzy punkty. Tak jak w poprzednim spotkaniu strzelają 5 goli, tracąc jednego. Mecz wygrany wysoko, jednak nie bez wysiłku. Piłkarki ze Szczecina to drużyna o bardzo dobrych warunkach fizycznych, grająca szybką piłkę, w dzisiejszej rywalizacji nastawiona od pierwszych minut na szybkie i zdecydowane ataki.

Do 23 minuty mecz wydawał się być wyrównany, a najcięższe starcia miały miejsce w środku boiska. Sytuację tą zmieniła Agnieszka Jędrzejewicz strzelając gola na 1:0.

więcej »

STILON Gorzów Wielkopolski - GKS GÓRNIK Łęczna 1:5 (1:3)

Kolejna 19 kolejka Ekstraligi i kolejny, wysoko wygrany mecz na wyjeździe potwierdza, bardzo dobrą formę podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. Sytuacja na szczycie tabeli nie ulega jednak zmianie. Medyk Konin i Zagłębie Lubin wysoko wygrywają swoje mecze strzelając aż po 8 goli swoim rywalom.

Gole dla "Górnika" strzelały: Anna Sznyrowska w 19 minucie, Anna Żelazko w 39 minucie, Agata Guściora 43, minuta, Katarzyna Daleszczyk w 49 minucie i ponownie w 70 minucie Agata Guściora.

Na kolejny pojedynek rywalki "Górniczek" - Olimpia Szczecin - przyjadą do Łęcznej 31 maja, mecz rozpocznie się o 11:00. Zapraszamy na piłkarską ucztę...

więcej »

KKP Bydgoszcz – GKS "Górnik" Łęczna 0:2 (0:1)

Znakomite wieści z Bydgoszczy. Piłkarki z Łęcznej wygrywają w wyjazdowym meczu 18 kolejki Ekstraligi. Drużyna KKP Bydgoszcz nie była łatwym przeciwnikiem, o czym niedawno przekonały się obecne mistrzynie ekstraligi, z trudem pokonując je 1:0 w półfinale PP.

Wywalczone dzisiaj przez GKS trzy punkty to zasługa dobrze grającej drużyny i celnych strzałów dwóch pań. Pierwsza piłkę do siatki gospodyń skierowała w 18 minucie Mariana Ivanyshyn. Na drugiego gola czekaliśmy do strzału Anny Sznyrowskiej w 60 minucie.

więcej »

Po raz pierwszy w finale... zagramy z obrońcą tytułu

Niedawne zwycięstwo "Górniczek" nad Mitechem Żywiec dało "Górnikowi" historyczny awans do finału Pucharu Polski w Piłce Nożnej Kobiet. By poznać swego rywala piłkarki z Łęcznej musiały jednak poczekać na rozstrzygnięcie meczu Medyk Konin kontra KKP Bydgoszcz. Jeden gol strzelony z rzutu karnego w Koninie zdecydował o tym, że w Gdyni 11 czerwca o 15:00 na murawę na przeciw "zielono-czarnym" wybiegnie obrońca tytułu - Medyk Konin.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – 1 FC Katowice 8:0 (5:0)

"Górniczki" w meczu 17 kolejki Ekstraligi zagrały koncertowo. I nie chodzi tu tylko o wynik, który jest oczywiście najważniejszy i jest miernikiem efektywności, ale o styl gry, jaki nasze piłkarki zaprezentowały. Rozważne rozgrywanie i gra piłką na całej szerokości boiska, dużo przemyślanych i szybkich podań. Piłkarki z Katowic przez cały mecz praktycznie nie opuszczały swojej połowy. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza budowały akcje ofensywne w bardzo urozmaicony i efektowny sposób, piłka wędrowała od nogi do nogi jak po sznurku i kończyła swą podróż najczęściej w bramce rywalek.
 
Co więcej, w akcje zaangażowana była zawsze bardzo duża liczba zawodniczek, a każda z nich dokładnie wiedziała jak i do kogo ma zagrać.
FOTORELACJA...

więcej »

Katarzyna Kiedrzynek w finale Ligi Mistrzów - wywiad dla TVN24

Wychowanka naszego klubu udzieliła wywiadu dla TVN24. Zainteresowanie mediów budzi finał kobiecej Ligi Mistrzów, gdzie Kasia zagra w barwach swojego obecnego francuskiego klubu PSG. Zachęcamy do lektury. "Polska bramkarka w finale Ligi Mistrzów"

więcej »

AZS Biała Podlaska - GKS "Górnik" Łęczna 0:4 (0:1)

16 kolejka Ekstraligi przyniosła kolejne 3 punkty "Górniczkom". W wyjazdowym meczu pokonały rywalki z Białej Podlaski strzelając 4 gole i nie tracąc przy tym żadnego. Umacnia to nasze piłkarki na 3 miejscu tabeli z dorobkiem 37 punktów. Tym samym tylko 4 punkty dzielą drużynę z Łęcznej od Medyka Konin i Zagłębia Lubin. Piłkarki obu klubów mają po dzisiejszej kolejce po 41 punktów. Bilans bramkowy i bilans spotkań bezpośrednich Medyka jest korzystniejszy i to ta właśnie drużyna prowadzi w tabeli.

Pierwszego w meczu, samobójczego gola, "zafundowały" sobie gospodynie już w pierwszych sekundach. Autorkami kolejnych po przerwie były: w 47' Agata Guściora, w 58' i 71' Anna Żelazko.

W następnej kolejce "Zielono-czarne" będą gościć na stadionie klubowym 10 maja 2015 o godzinie 12:00 drużynę 1 FC Katowice. Na to spotkanie już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

więcej »