Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

Piłkarki "Górnika" na zagranicznych murawach

W zapowiadanym przez nas towarzyskim dwumeczu z reprezentacją Portugalii rywalizacja zakończyła się remisem. W pierwszym meczu, w którym gospodyniami były Polki, przegraliśmy 0-1. Na boisku przez cały mecz grała Agata Guściora, a do 79' Ewelina Kamczyk. W rewanżowym spotkaniu w Portugalii, Agata znów pozostała na murawie do końca. Ewelina weszła na boisko w ostatniej minucie. Polki wygrały 0-1.

więcej »

Najbliższe plany naszych piłkarek

Po krótkiej przerwie w treningach, od 18.01.2016, Górniczki rozpoczną kolejny pracowity sezon przygotowań do rozgrywek. Jednym z planowanych wydarzeń będzie obóz sportowy w trzecim tygodniu lutego. Pierwszy mecz, jaki czeka podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza, to 1/8 Pucharu Polski, w którym o wejście do 1/4 powalczą z Widokiem Lublin. Gospodarzem będzie drużyna z Lublina, a mecz zaplanowano na 27.02.2016, na godzinę 11:00. Zwycięzca spotkania zagra w marcu (15/16) o półfinał z Olimpią Szczecin.

Walkę w lidze zielono-czarne rozpoczną meczem 15 kolejki na własnym stadionie z Mitechem Żywiec (12-13 marca). Szczegółowy terminarz spotkań podamy do wiadomości niezwłocznie po jego ustaleniu. Jednak już teraz można przygotować się do kibicowania, zapoznając z kalendarzem Ekstraligi.

więcej »

Górniczki górą: Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bardzo ważny mecz 14 kolejki Ekstraligi wygrały piłkarki z Łęcznej. Tym samym w walce o mistrzostwo ligi powiększyły przewagę punktową nad trzecią w tabeli drużyną, umacniając się na pozycji wicelidera. O dzisiejszym zwycięstwie zadecydował jeden celny strzał ze stałego fragmentu gry autorstwa Agaty Guściory w 77'

Górniczki pod wodzą trenera Piotra Mazurkiewicza wypracowały bardzo dobrą sytuację przed zimową przerwą w rozgrywkach. Gratulujemy.

więcej »

Tryumf i bez niespodzianek: GÓRNIK – OLIMPIA 5:0 (4:0)

Pewne zwycięstwo faworyta i utrzymanie wysokiej pozycji w tabeli Ekstraligi to efekt dzisiejszego meczu 13 kolejki rozgrywek. Przyjezdne ze Szczecina, mimo hartu ducha i woli walki do ostatniej minuty, nie strzeliły gola. Górniczki już w pierwszej połowie zbudowały cztero-bramkową przewagę, dającą pełną kontrolę wydarzeń na boisku.
Patrycja Hmirova

Zmianę na tablicy wyników zapoczątkował gol Eweliny Kamczyk przy asyście Anny Sznyrowskiej w 10 minucie. Nim Olimpia zorientowała się w sytuacji, w kolejnej minucie Patrycja Hmirova podwyższyła na 2:0. Na 3:0 w 30 minucie celnie uderzyła z pola karnego Agata Guściora. Błąd defensywy Szczecinianek na ich polu karnym wykorzystała sześć minut później Patrycja Hmirowa ustalając do przerwy wynik 4:0.

FotoRelacja...

więcej »

Górniczki stanęły na wysokości zadania: Medyk - Górnik 2:2 (0:0)

Zaległe spotkanie ósmej kolejki rozegrane w Koninie przyniosło ważny punkt naszym piłkarkom. W walce z liderem Ekstraligi zabrakło niewiele do zwycięstwa. Wygrana była celem drużyny Piotra Mazurkiewicza. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a trzy z nich z rzutu karnego. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie. Później rzut karny wykorzystała Agata Guściora w 70 minucie. Na prowadzenie Górnik wyszedł w 87 minucie za sprawą wykorzystania kolejnego rzutu karnego, ponownie przez Agatę Guściorę. Medyk wyrównał dopiero w doliczonym czasie gry. Tu również zdecydował rzut karny.

Kolejny mecz zielono-czarne zagrają u siebie 14.11.2015 o godzinie 11:00 z drużyną ze Szczecina. Zapraszamy na sportowe widowisko w Łęcznej.

więcej »

Zwycięstwo w Bydgoszczy: KKP Bydgoszcz - Górnik Łęczna 1:3 (0:1)

Zwycięstwo w 12 kolejce Ekstraligi klasyfikuje naszą drużynę w czołówce tabeli. Górniczki po niełatwym meczu wygrywają przewagą dwóch goli.
Pierwsza połowa to objęcie prowadzenia po strzale Weroniki Zawistowskiej w 27 minucie. W drugiej części spotkania do wyrównania w 56 minucie doprowadzają po strzale z rzutu karnego gospodynie. Odpowiedź Łęcznianek w 63 minucie zmieniła wynik na 1:2 za sprawą gola Agaty Guściory. Kropkę nad i postawiła Alicja Dyguś, podwyższając na 1:3 w ostatniej minucie meczu.

więcej »

1 punkt z szóstej kolejki: Sztorm Gdańsk - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

W rozegranym dzisiaj zaległym wyjazdowym meczu ekstraligi piłkarki z Łęcznej zremisowały z Sztorm AWFiS Gdańsk. Gospodynie nie pozwoliły na zwycięstwo. Jedyną bramkę dla Górniczek strzeliła głową, z dośrodkowania Marleny Hajduk, Agata Guściora w 79', a miało to miejsce chwilę po objęciu przez Gdańszczanki prowadzenia w 77'. Po raz kolejny więc faworyt nie miał łatwego zadania, ale takie właśnie są uroki sportu.

Wrzucamy więc kolejny punkt do ligowej skarbonki naszej drużyny. Następny, również wyjazdowy mecz, czeka Górniczki w Bydgoszczy z KKP.

więcej »

Znów strzelamy po zwycięstwo: GÓRNICZKI - GOSiRKI 4:0 (1:0)

Górniczki pewnie wygrywają w spotkaniu 11 kolejki Ekstraligi. Przyjezdne z Piaseczna wracają bez goli i punktów. Mimo wyrównanej walki w pierwszej połowie Zielono-Czarne schodzą do szatni z wynikiem 1:0 za sprawą gola Anny Sznyrowskiej w 11 minucie, jak również za sprawą niewykorzystanego przez GOSiRKI rzutu karnego w 13 minucie. Jego egzekutorka posłała piłkę w lewy róg, obok bramki Doroty Wilk.
Po golu na 1:0

Obie drużyny po przejęciu piłki jak najszybciej starały się przenosić akcję pod bramkę rywalek. Mało było walki w środku pola, dużo było jednak niecelnych podań i strat dlatego sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Zacięta gra owocowała również faulami na żółty kartonik.

więcej »

Szczęście sprzyja gospodarzom: Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 4:2 (1:1)

10 kolejka to niespodziewany sukces piłkarek z Sosnowca, które pokonały 4:2 łęczyńską drużynę. Górniczki wracają bez punktu, choć jechały tam w roli faworyta. Mecz rozpoczął się dla nas korzystnie za sprawą gola Weroniki Zawistowskiej w 23 minucie. Jednak już w 33 minucie "Czarne" wyrównują. Przytrafia się bowiem samobójczy gol Marleny Hajduk, która w 78 minucie "naprawia swój błąd", strzelając gola na 3:2. Efekt końcowy to jednak przegrana i na kolejne punkty ekstraligowej klasyfikacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

więcej »

3 punkty po niełatwym meczu: "Górnik" – AZS Wrocław 2:1 (2:1)

Wiele wysiłku i nerwowej gry kosztowało łęczyńską drużynę zwycięstwo w meczu 9 kolejki Ekstraligi. Goście z Wrocławia grali uważny i dokładny futbol. Mimo szybko zdobytego głową gola przez Agnieszkę Jędrzejewicz w 5 minucie, mecz dla zielono-czarnych wcale nie układał się pomyślnie. Wrocławianki grały szybkimi i krótkimi podaniami oraz dobrze przewidywały zamiary naszych Pań. Przez pierwszą połowę miały również nieznaczną przewagę posiadania piłki. Efektem ich śmiałej i bezkompleksowej gry był wyrównujący gol już w 17 minucie. Od tej pory coraz częściej niebezpiecznie było pod bramką Górniczek.

więcej »

Górniczkom odrastają skrzydła: GKS Górnik Łęczna – AZS PSZW Wałbrzych 5:0 (1:0)

Na to czekaliśmy. Piłkarki Łęczyńskiego klubu powracają do gry po ostatniej porażce. 7 kolejka to trzy punkty i co ważne sporo goli. Po dość ostrożnym początku spotkania i odparciu pierwszej fali ataków gości z Wałbrzycha Anna Żelazko celnym strzałem, z podania Anny Sznyrowskiej, daje w 21 minucie prowadzenie swojej drużynie.
Anna Żelazko 1:0

W grze GKS-u nie było jednak pełnej swobody, dało się odczuć ciążącą na piłkarkach odpowiedzialność, by nie popełnić błędów przeszłości. Ponadto z drużyną AZS PSZW Wałbrzych graliśmy po raz pierwszy i właściwe rozpoznanie rywalek było w planie taktycznym. Dopiero gol Kasandry Parczewskiej na 2:0 w 53 minucie uwolnił drzemiące w naszej drużynie możliwości. Grające coraz śmielej Górniczki, stwarzały więcej sytuacji, z którymi bardzo ambitnie grające piłkarki z PSZW nie mogły sobie poradzić. Foto...

więcej »

Powołania do kadr przesuwają mecze 6 kolejki

Ekstraligowa 6 kolejka dla piłkarek Górnika, AZS-u Biała Podlaska i Sztormu Gdańsk została przesunięta na inny termin. Decyzja ta podyktowana była powołaniem zawodniczek tych klubów do szeregu zaplanowanych spotkań reprezentacyjnych. Z naszej drużyny trener Marcin Kasprowicz powołał Agnieszkę Jędrzejewicz do reprezentacji kraju na turniej eliminacyjny do ME do lat 19 w Finlandii. (Spotkania: 15.09 z Litwą, 17.09 z Turcją i 20.09 z Finlandią).

Natomiast w kolejny weekend 19-20.09 odbędzie się towarzyski mecz reprezentacji Polski seniorek z reprezentantkami Belgii (16.09), a później 22.09 mecz eliminacyjny ME ze Szwedkami. Zaszczytu reprezentowania kraju w tych wydarzeniach dostąpiły dwie nasze zawodniczki: Ewelina Kamczyk i Agata Guściora.

więcej »

Trafiła kosa na kamień: GKS Górnik – AZS Biała Podlaska 0:1 (0:0)

Przyjezdna drużyna nie oddała Górniczkom nawet jednego punktu. To co wyglądało z pozoru na formalność okazało się niemożliwe do wykonania. Od początku spotkania do jego końca obraz gry był praktycznie taki sam. Walka w środku pola i próby wyprowadzenia ataku pozycyjnego – to ze strony GKS-u. Rozmontowywanie wszystkich pomysłów rywalek i gra z kontry – to koncepcja AZS-u. Dobrych, potencjalnie groźnych, podbramkowych akcji oglądaliśmy tylko po kilka w każdej połowie. Właśnie z jednej z nich padł zwycięski gol w 63 minucie.

więcej »

Trzy punkty z Żywca: Mitech - Górnik 0:2 (0:0)

Górniczki nie wstrzymują tempa. Wyjazdowe spotkanie w Żywcu przynosi piłkarkom z Łęcznej 3 punkty w walce o mistrzostwo Ekstraligi. Autorką wszystkich goli jakie padły w meczu była Anna Żelazko (w 52 i 83 minucie).

Czwarta kolejka potwierdza wysoką formę podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. O kolejne punkty nasze piłkarki powalczą 5 września na własnym stadionie o godzinie 11:00 z AZS Biała Podlaska. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

więcej »

Puchar za III miejsce w ubiegłym sezonie Ekstraligi mamy u siebie

Dzisiejsze spotkanie 3 kolejki Ekstraligi było okazją do wręczenia medali i pucharu I Drużynie piłki nożnej kobiet za zdobycie wysokiego, trzeciego miejsca Ekstraligi w ubiegłym sezonie. Dekoracji piłkarek, prowadzonych przez trenera Piotra Mazurkiewicza, dokonał osobiście prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Gratulacje i podziękowania składali również: Prezes GKS „Górnik” Łęczna Krzysztof Kwiatkowski i wiceprezes GKS-u Dariusz Batyra. Brązowe medale otrzymały zawodniczki, które wywalczyły to trofeum. Wśród nich również Marta Krakowska grająca w tym sezonie w barwach naszego dzisiejszego rywala.

Fotorelacja...

więcej »

Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Trzecia kolejka, to jeden z najtrudniejszych i najważniejszych meczów dla naszych piłkarek w tej rundzie. Przyjezdna drużyna z Lubina depcze nam po piętach w tabeli. Tak jak się spodziewaliśmy dzisiejsza walka była zacięta i wyrównana. Od początkowych minut obie drużyny rywalizowały w środku boiska i próbowały wykorzystać przechwyty lub błędy, a w zasadzie niedokładności w grze przeciwniczek. Po zachowaniu zawodniczek widać było ekstremalną mobilizację i skupienie. Posiadanie piłki było nieznacznie po stronie Zagłębia, ale groźniejsze sytuacje miały Górniczki, a bramkarka gości interweniowała częściej.
Strzał głową Anny Żelazko

Najlepszą sytuację, sam na sam, w tej części meczu miała Ewelina Kamczyk w 21 minucie lecz w tym pojedynku wygrała bramkarka z Lubina Andżelika Dąbek. Taki obraz gry oglądali kibice do końca pierwszej połowy. Fotorelacja...

więcej »

Górniczki gromią w Szczecinie: Olimpia - Górnik 0:9 (0:3)

Piłkarki z Łęcznej na wyjazdowym spotkaniu pokonują gospodynie. Druga kolejka i drugie wysokie zwycięstwo naszych Pań w korkach. Dla Górnika celnie strzelały: Agata Guściora (6'), Anna Sznyrowska (23'), Agnieszka Jędrzejewicz (34' i 55'), Ewelina Kamczyk (65' i 70'), Patrycja Hmirova (63'), Dżesika Jaszek (68'), Dominika Kwietniewska (75').

Już w sobotę na stadionie w Łęcznej o godzinie 11:00 gościć będziemy "depczącą nam po piętach" - drugą w tabeli - drużynę Zagłębia Lubin. Zapraszamy na emocjonujący mecz.

więcej »

Start Ekstraligi: GKS Górnik – KKP Bydgoszcz 8:0 (2:0)

Nowy sezon ekstraligowy piłkarki łęczyńskiego klubu rozpoczęły dzisiaj od zwycięstwa nad gośćmi z Bydgoszczy. Wysoka wygrana 8:0 to wymarzony początek rozgrywek. Przewaga „Górniczek” widoczna była od pierwszych minut, a pierwszy gol, autorstwa pozyskanej w oknie transferowym - Eweliny Kamczyk (Medyk Konin), padł w 6 minucie.

Przyjezdne zawodniczki nie radziły sobie ze szybkimi atakami i jednocześnie same nie mogły przedostać się pod naszą bramkę. O tempie gry obu drużyn w dzisiejszym meczu decydowała wysoka temperatura. Dopóki upał i słońce nie odebrały sił piłkarkom oglądaliśmy sporo walki w środku pola.

więcej »

Ekstraligowy Brąz dla walecznych piłkarek z Łęcznej

Na koniec ekstraligowych emocji, w ostatniej kolejce podejmowaliśmy drużynę Mitechu Żywiec. Goście musieli wygrać, by zdobyć trzecie miejsce w lidze, nam wystarczyłby remis. Jednak ani pogoda, choć piękna i słoneczna, ani rywalki, nie ułatwiały zadania Górniczkom. Stawkę meczu widać było w zachowaniu i grze obu drużyn. Walka o każdą piłkę, starcia i faule, żółte kartki potęgowały i tak gorącą atmosferę, aż do końca doliczonego czasu gry.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – Medyk Konin 0:5 (0:4) Puchar Polski zostaje w Koninie

Medyk Konin po wygraniu Ekstraligi sięgnął dzisiaj kolejny raz z rzędu po Puchar Polski. Przeciwnikiem, który chciał im ten puchar odebrać była drużyna naszych piłkarek z Łęcznej. To pierwszy, historyczny występ „Górniczek” w finale PP. Nasze rywalki były jednak nie do pokonania. Świetna dyspozycja, pewna gra i kontrola tego, co działo się na boisku.

Mimo przegranej cieszy nas fakt, że to właśnie „zielono-czarne” stanęły dzisiaj w Gdyni do walki o to trofeum, a ich doświadczenia pomogą, mamy nadzieję w zdobyciu go w przyszłym roku.

Tu możecie zobaczyć gole: GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin.