Strona główna / Piłka nożna kobiet

Piłka nożna kobiet

Ekstraligowy Brąz dla walecznych piłkarek z Łęcznej

Na koniec ekstraligowych emocji, w ostatniej kolejce podejmowaliśmy drużynę Mitechu Żywiec. Goście musieli wygrać, by zdobyć trzecie miejsce w lidze, nam wystarczyłby remis. Jednak ani pogoda, choć piękna i słoneczna, ani rywalki, nie ułatwiały zadania Górniczkom. Stawkę meczu widać było w zachowaniu i grze obu drużyn. Walka o każdą piłkę, starcia i faule, żółte kartki potęgowały i tak gorącą atmosferę, aż do końca doliczonego czasu gry.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – Medyk Konin 0:5 (0:4) Puchar Polski zostaje w Koninie

Medyk Konin po wygraniu Ekstraligi sięgnął dzisiaj kolejny raz z rzędu po Puchar Polski. Przeciwnikiem, który chciał im ten puchar odebrać była drużyna naszych piłkarek z Łęcznej. To pierwszy, historyczny występ „Górniczek” w finale PP. Nasze rywalki były jednak nie do pokonania. Świetna dyspozycja, pewna gra i kontrola tego, co działo się na boisku.

Mimo przegranej cieszy nas fakt, że to właśnie „zielono-czarne” stanęły dzisiaj w Gdyni do walki o to trofeum, a ich doświadczenia pomogą, mamy nadzieję w zdobyciu go w przyszłym roku.

Tu możecie zobaczyć gole: GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin.

więcej »

Relacja z finału na stronie Lajfy.com

Kibice, którzy nie wybierają się do Gdyni na finałowy mecz "Górniczek" o Puchar Polski z Medykiem Konin będą mogli śledzić przebieg meczu na stronie Lajfy.com. Link do relacji: GKS "Górnik" Łęczna - Medyk Konin.

więcej »

Medyk Konin - GKS "Górnik" Łęczna 5:2 (3:1)

W 21 kolejce Ekstraligi niezwykle bramkostrzelny Medyk Konin podejmował dzisiaj u siebie nasze piłkarki. Wygrana gospodarzy potwierdza ich wysoką formę, efektywność i motywację. Liczą bowiem na każdy punkt w walce o ligową palmę pierwszeństwa z Zagłębiem Lubin. Górniczki jak zawsze wyszły na boisko z wolą zwycięstwa, walczyły do końca i ani na chwilę nie dawały odetchnąć Medykowi. Oba gole dla naszych barw strzeliła Anna Sznyrowska (22 i 71 minuta).

Z pewnością mecz w Koninie to przedsmak finału Pucharu Polski w Gdyni (11 czerwca o 15:00). Jak zagra w nim Medyk, a jak "Górnik" ? Możecie przekonać się sami. Zapraszamy chętnych do kibicowania w tym historycznym spotkaniu do zgłoszenia się na organizowany 10 czerwca o 21:00 wyjazd. Szczegóły na plakacie.

Zanim to jednak nastąpi, kończący ligowe zmagania mecz w Łęcznej z "Mitechem" Żywiec (7 czerwca 16:30), którego to wyeliminowaliśmy z gry we wspomnianym wyżej finale. Po dzisiejszej kolejce dla obu drużyn jest to mecz decydujący o zdobyciu 3 miejsca i brązowego medalu Ekstraligi. By piłkarki z Żywca stanęły na podium z trójką muszą wygrać z nami w niedzielę, nam wystarczy remis. Zapowiadają się więc wielkie emocje na stadionie GKSu. Zapraszamy do kibicowania !!!

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – Olimpia Szczecin 5:1 (2:1)

Na dwie kolejki przed końcem sezonu "Górniczki" zdobywają trzy punkty. Tak jak w poprzednim spotkaniu strzelają 5 goli, tracąc jednego. Mecz wygrany wysoko, jednak nie bez wysiłku. Piłkarki ze Szczecina to drużyna o bardzo dobrych warunkach fizycznych, grająca szybką piłkę, w dzisiejszej rywalizacji nastawiona od pierwszych minut na szybkie i zdecydowane ataki.

Do 23 minuty mecz wydawał się być wyrównany, a najcięższe starcia miały miejsce w środku boiska. Sytuację tą zmieniła Agnieszka Jędrzejewicz strzelając gola na 1:0.

więcej »

STILON Gorzów Wielkopolski - GKS GÓRNIK Łęczna 1:5 (1:3)

Kolejna 19 kolejka Ekstraligi i kolejny, wysoko wygrany mecz na wyjeździe potwierdza, bardzo dobrą formę podopiecznych trenera Piotra Mazurkiewicza. Sytuacja na szczycie tabeli nie ulega jednak zmianie. Medyk Konin i Zagłębie Lubin wysoko wygrywają swoje mecze strzelając aż po 8 goli swoim rywalom.

Gole dla "Górnika" strzelały: Anna Sznyrowska w 19 minucie, Anna Żelazko w 39 minucie, Agata Guściora 43, minuta, Katarzyna Daleszczyk w 49 minucie i ponownie w 70 minucie Agata Guściora.

Na kolejny pojedynek rywalki "Górniczek" - Olimpia Szczecin - przyjadą do Łęcznej 31 maja, mecz rozpocznie się o 11:00. Zapraszamy na piłkarską ucztę...

więcej »

KKP Bydgoszcz – GKS "Górnik" Łęczna 0:2 (0:1)

Znakomite wieści z Bydgoszczy. Piłkarki z Łęcznej wygrywają w wyjazdowym meczu 18 kolejki Ekstraligi. Drużyna KKP Bydgoszcz nie była łatwym przeciwnikiem, o czym niedawno przekonały się obecne mistrzynie ekstraligi, z trudem pokonując je 1:0 w półfinale PP.

Wywalczone dzisiaj przez GKS trzy punkty to zasługa dobrze grającej drużyny i celnych strzałów dwóch pań. Pierwsza piłkę do siatki gospodyń skierowała w 18 minucie Mariana Ivanyshyn. Na drugiego gola czekaliśmy do strzału Anny Sznyrowskiej w 60 minucie.

więcej »

Po raz pierwszy w finale... zagramy z obrońcą tytułu

Niedawne zwycięstwo "Górniczek" nad Mitechem Żywiec dało "Górnikowi" historyczny awans do finału Pucharu Polski w Piłce Nożnej Kobiet. By poznać swego rywala piłkarki z Łęcznej musiały jednak poczekać na rozstrzygnięcie meczu Medyk Konin kontra KKP Bydgoszcz. Jeden gol strzelony z rzutu karnego w Koninie zdecydował o tym, że w Gdyni 11 czerwca o 15:00 na murawę na przeciw "zielono-czarnym" wybiegnie obrońca tytułu - Medyk Konin.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna – 1 FC Katowice 8:0 (5:0)

"Górniczki" w meczu 17 kolejki Ekstraligi zagrały koncertowo. I nie chodzi tu tylko o wynik, który jest oczywiście najważniejszy i jest miernikiem efektywności, ale o styl gry, jaki nasze piłkarki zaprezentowały. Rozważne rozgrywanie i gra piłką na całej szerokości boiska, dużo przemyślanych i szybkich podań. Piłkarki z Katowic przez cały mecz praktycznie nie opuszczały swojej połowy. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza budowały akcje ofensywne w bardzo urozmaicony i efektowny sposób, piłka wędrowała od nogi do nogi jak po sznurku i kończyła swą podróż najczęściej w bramce rywalek.

Co więcej, w akcje zaangażowana była zawsze bardzo duża liczba zawodniczek, a każda z nich dokładnie wiedziała jak i do kogo ma zagrać.
FOTORELACJA...

więcej »

Katarzyna Kiedrzynek w finale Ligi Mistrzów - wywiad dla TVN24

Wychowanka naszego klubu udzieliła wywiadu dla TVN24. Zainteresowanie mediów budzi finał kobiecej Ligi Mistrzów, gdzie Kasia zagra w barwach swojego obecnego francuskiego klubu PSG. Zachęcamy do lektury. "Polska bramkarka w finale Ligi Mistrzów"

więcej »

AZS Biała Podlaska - GKS "Górnik" Łęczna 0:4 (0:1)

16 kolejka Ekstraligi przyniosła kolejne 3 punkty "Górniczkom". W wyjazdowym meczu pokonały rywalki z Białej Podlaski strzelając 4 gole i nie tracąc przy tym żadnego. Umacnia to nasze piłkarki na 3 miejscu tabeli z dorobkiem 37 punktów. Tym samym tylko 4 punkty dzielą drużynę z Łęcznej od Medyka Konin i Zagłębia Lubin. Piłkarki obu klubów mają po dzisiejszej kolejce po 41 punktów. Bilans bramkowy i bilans spotkań bezpośrednich Medyka jest korzystniejszy i to ta właśnie drużyna prowadzi w tabeli.

Pierwszego w meczu, samobójczego gola, "zafundowały" sobie gospodynie już w pierwszych sekundach. Autorkami kolejnych po przerwie były: w 47' Agata Guściora, w 58' i 71' Anna Żelazko.

W następnej kolejce "Zielono-czarne" będą gościć na stadionie klubowym 10 maja 2015 o godzinie 12:00 drużynę 1 FC Katowice. Na to spotkanie już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - KKS "Czarni" Sosnowiec 3:1 (1:0)

15 kolejka Ekstraligi przyniosła naszym piłkarkom kolejne 3 punkty. Mecz od początku kontrolowany był przez gospodynie. Mimo bardzo aktywnej gry obronnej "Czarnych" pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą "Górniczek", za sprawą pięknego strzału Anny Żelazko w 17 minucie.
Strzał Anny Żelazko -> 1:0

więcej »

Jesteśmy w finale - "Górniczki" pokonują TS Mitech Żywiec 1:1 (0:0) [5:3]

Puchar Polski w Piłce Nożnej Kobiet zakończy się finałem w Gdyni z udziałem naszych piłkarek. W dzisiejszym meczu, po dramatycznej końcówce, w której w ostatniej doliczonej minucie wyrównujemy na 1:1, o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne.

Od pierwszych chwil spotkania piłkarki z Żywca grały bardzo ofensywnie i do 15 minuty zdominowały boisko. Atak został jednak odparty i coraz częściej po stronie rywalek gościły "Górniczki". Akcje przynosiły też coraz więcej sytuacji strzeleckich. Do przerwy obie drużyny co kilka minut uderzały celnie lub nieznacznie chybiały. Do szatni gospodynie i goście zeszli bez dorobku bramkowego. FOTORELACJA

Jesteśmy w finale PP

Po przerwie, w tych samych składach walka rozgorzała z jeszcze większą zawziętością. Doprowadziło to do otwartej gry, a tym samym zmniejszyło odporność na kontry. W jednym z takich momentów w 73 minucie pada gol Haliny Półtorak na 0:1. Od tego momentu intensywność ataków "Górniczek" wzrosła znacząco i co chwilę mieliśmy dogodne sytuacje na polu karnym Mitechu. Niestety zmiany wyniku broniła bramkarka gości, a stuprocentowe akcje okazywały się często "spalone". Przy ostrej grze w końcówce regulaminowego czasu nie brakowało starć i fauli. Ostatnia doliczona minuta zakończyła się właśnie faulem w polu karnym na Annie Sznyrowskiej.

Rzut karny - Anna Żelazko

Rzut karny wykonała pewnie Anna Żelazko i mecz zakończył się remisem 1:1.

więcej »

GOSIRKI PIASECZNO - GKS "GÓRNIK" Łęczna 0:6 (0:1)

Dzisiaj o 13:00 zakończył się wyjazdowy mecz naszych piłkarek w ramach 14 kolejki Ekstraligi. "Górniczki" pokonały gospodynie strzelając aż 6 bramek. "Przewaga umiejętności i piłkarskiego potencjału była po naszej stronie", skomentował trener Piotr Mazurkiewicz, "dlatego jechaliśmy tam w roli faworyta". Mecz w Piasecznie odbywał się na sztucznej murawie z uwagi na remont naturalnej. To dodatkowo stało się dla nas atutem. Jednak o zwycięstwie zadecydowała odpowiednia taktyka i bardzo dobra gra "zielono-czarnych".

W 25 minucie Katarzyna Daleszczyk strzela gola, dającego prowadzenie i dodatkowy zastrzyk energii Łęczniankom. Nie podcięło to jednak skrzydeł walczącym o punkt "Gosirkom" i do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Druga połowa meczu ukazała jednak prawdziwe możliwości strzeleckie "Górnika". W 52 minucie Agata Guściora strzela na 0:2, niedługo po tym w 59 minucie ponownie umieszcza piłkę w bramce i jest 0:3. Czterobramkową przewagę uzyskuje celnym strzałem Anna Sznyrowska w 68 minucie. Na koniec, by nie pozostawić cienia wątpliwości, kto w tym meczu gra lepiej, Anna Żelazko strzela dwie bramki w 74 i 81 minucie.

Wysoka wygrana, prócz trzech punktów, z pewnością dodała wiary i pewności naszym walecznym piłkarkom. Gratulujemy zwycięstwa, a wszystkich kibiców kobiecej piłki nożnej zapraszamy na stadion 22 kwietnia na spotkanie w ramach Pucharu Polski. O godzinie 15:30 w walce o finał gościć będziemy drużynę TS Mitech Żywiec.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - AZS Wrocław 3:1 (1:0)

13 kolejka Ekstraligi o mały włos nie skończyła się dla piłkarek Górnika mało satysfakcjonującym remisem. Po porażce w Lubinie zwycięstwo w meczu było priorytetem. Z takim nastawieniem, co było widać w poczynaniach naszych piłkarek, łęczyńska drużyna ruszyła do ataku.

Pierwsze 30 minut to dużo walki w środku pola i przewaga "Górniczek" w posiadaniu piłki, która zaowocowała rosnącą liczbą sytuacji podbramkowych.

Jedna z nich zakończyła się faulem przed polem karnym i pięknym strzałem z rzutu wolnego Natalii Chudzik w 38 minucie. Bramkarka gości mogła tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Niedługo po tym, za podobny faul sędzia pokazała czerwoną kartkę dla Wrocławianki. Od tej pory piłkarki AZS'u grały w pomniejszonym składzie. 1:0 dodało skrzydeł gospodyniom i do końca pierwszej połowy wypracowały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, w których zabrakło szczęścia do podwyższenia wyniku.

więcej »

Zagłębie Lubin - GKS "Górnik" Łęczna 3:1 (2:0)

Porażką, otwierającą rundę rewanżową Ekstraligi, zakończyło się spotkanie wyjazdowe naszej pierwszej drużyny piłkarek. Od drugiej minuty prowadzenie objęły gospodynie. Gol "do szatni" zwiększył przewagę i jeszcze bardziej utrudnił "Górniczkom" walkę o punkty. W drugiej połowie (58') z rzutu wolnego gola strzela Anna Żelazko, zmniejszając dystans bramkowy i czyniąc remis wynikiem w zasięgu możliwości. Ofensywna gra piłkarek z Zagłębia przynosi jednak kolejnego gola i ustala wynik meczu. Do końca gry nie udało się piłkarkom z "Górnika" zmniejszyć dystansu.

więcej »

"Górniczki" na turnieju Turbine-Hallencup 2015 w Poczdamie

Piłkarki GKS-u w dniach 31.01 - 01.02.2015 zagrały w międzynarodowym turnieju halowym piłki nożnej w Poczdamie. Sprawdzając swoje umiejętności w gronie bardzo dobrze grających drużyn z Europy zajęły 5 miejsce.

W turnieju zmierzyło się 8 drużyn: 1. FFC Turbine Potsdam, Brondby IF, AC Sparta Praga, NOSV Neulengbach, MTK Hungaria, Young Boys Bern, FC Aurora St. Petersburg, GKS Górnik Łęczna. Zaproszenie Naszej drużyny na trzecią już edycję turnieju w Poczdamie to z pewnością potwierdzenie renomy piłkarek z Łęcznej i powód do dumy kibica :)

Zapraszamy do Fotorelacji z MBS-Arena.

więcej »

Piłkarki GKS „GÓRNIK „ŁĘCZNA i życzliwi mieszkańcy Łęcznej dla Domu Dziecka w Kijanach

Akcja, którą zorganizowały piłkarki GKS „GÓRNIK” ŁĘCZNA dla Domu Dziecka w Kijanach zakończyła się WIELKIM SUKCESEM. Piłkarki wraz z mieszkańcami Łęcznej zbierały prezenty, słodycze, zabawki i inne rzeczy, które można było dostarczyć do sklepiku klubowego mieszczącego się w siedzibie klubu GKS „GÓRNIK” Łęczna. Dary te zostały później przewiezione do Domu Dziecka w Kijanach.

Aktywność mieszkańców Łęcznej była godna podziwu i naśladowania. Ilość zebranych paczek przeszła najśmielsze oczekiwania. Prezenty zostały wręczone przez honorowych delegatów ze składu drużyny kobiecej GKS „GÓRNIK” Łęczna oraz mieszkańców Łęcznej w dniu 18.12.2014r. podczas kolacji wigilijnej, w której uczestniczyli niemal wszyscy podopieczni i opiekunowie. Radość i uśmiechy jakie dostaliśmy w zamian były bezcenna. Poza tym dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane pierniczki, które na pewno znajdą miejsce na wigilijnym stole i będą bodźcem do refleksji w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

To był wielki zaszczyt i przyjemność poznać wychowanków i opiekunów Domu Dziecka w Kijanach, którzy przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Mogliśmy poznać wszystkich wychowanków, porozmawiać z każdym z Nich osobiście, podzielić się wspólnymi wrażeniami, dowiedzieć się o Ich zainteresowaniach, a także dostrzec wiele innych rzeczy, które budziły prawdziwy podziw i szacunek – mówi Mariola Panasiuk jedna z organizatorek tej honorowej akcji.

Do obejrzenie fotorelacji z uwieńczenia tej wspaniałej akcji zapraszamy do GALERII.

więcej »

GKS "Górnik" Łęczna - KKPK Medyk Konin 0:2 (0:1)

Runda jesienna Ekstraligi zakończyła się dzisiaj zaległym meczem dziesiątej kolejki. Goszczący na naszym stadionie Medyk Konin, obecny Mistrz, pokonał „Górniczki” 2:0. Od początku spotkania piłkarki z Konina zagrały ofensywnie i utrzymywały ten styl gry do jego końca. Mimo tego udało się naszym piłkarkom zażegnać wielu groźnych sytuacji. Siła ataku gości przełożyła się niebawem na rezultat.

Agata Guściora
Pierwszy gol na 0:1 padł w 24 minucie, a jego autorką była oczywiście Ewa Pajor. Najlepszą okazję na strzelenie gola, piłkarki z Łęcznej miały w połowie pierwszej części meczu. Obroniony strzał Agaty Guściory, dwa kolejne rzuty rożne, poprzeczka nie przyniosły jednak zmiany rezultatu. Strzelenie gola przy bardzo dobrze funkcjonujących formacjach Medyka nie było łatwym zadaniem.

więcej »

TS Mitech Żywiec – GKS „Górnik” Łęczna 3:6 (2:3)

Wyjazdowy mecz ostatniej w tej rundzie kolejki ligowej rozegrany został w Żywcu. Nasza drużyna odniosła wysokie zwycięstwo nad piłkarkami z Mitechu. Bezpośrednio po meczu trener Piotr Mazurkiewicz zrelacjonował nam to wydarzenie.

Początkowe minuty to gol z rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarki na mijającej ją sam na sam Annie Żelazko. Anna wykorzystała go i w 4 minucie objęliśmy prowadzenie. Górniczki skupione na podwyższeniu korzystnego wyniku straciły piłkę w środku boiska w wyniku czego gospodynie doprowadziły do wyrównania. W odpowiedzi Agata Guściora z Katarzyną Daleszczyk wyprowadziły akcję na prawą stronę do Natalii Chudzik, która złamała linię obrony i schodząc do środka strzeliła w 15 minucie bramkę na 1:2. Kolejny krok należał ponownie do piłkarek z Żywca, które wykorzystały przejęcie piłki i strzeliły na 2:2.